За його словами, зробити це Україна повинна шляхом розмінування портів або позначити безпечні коридори для суден.
Про це російський міністр заявив в Анкарі під час зустрічі з турецьким колегою Мевлютою Чавушоглую, пише Тheguardian.
"Ми щодня заявляємо, що готові гарантувати безпеку суден, які виходять з українських портів і прямують до Босфорської затоки. Ми готові зробити це у співпраці з нашими турецькими колегами", - сказав Лавров.
Своєю чергою, Чавушоглу сказав, що план ООН відкрити коридор для відновлення українського експорту зерна був розумним і вимагає додаткових переговорів з усіма сторонами, щоб забезпечити безпеку суден.
Ти часом Лавров намагався мінімізувати масштаби проблеми із вивезенням зерна з України. Назвавши це "маленькою проблемкою". Мовляв, співпрацювати будуть, якщо "дозріє київська влада".
Як повідомлялося, New York Times пише, що Росія намагається продати вкрадене в Україні зерно країнам Африки. Кремль має намір скористатися тим, що спровокував продовольчу кризу. Країни Африки можуть відмовитись від покупки краденого українського зерна, якщо Захід запропонує їм альтернативу.
Мер-зрадник Святогірська пропагував "русскій мір": ДБР відкрило кримінальне провадження