13 листопада 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

13.11.2020 08:22

Який день

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття 1998 року в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement). Сама організація "Всесвітній рух доброти" була створена в Японії роком раніше і зібрала під свої прапори однодумців руху доброти з різних країн – волонтерів та добровольців, які діють у всьому світі і своїми справами надихають людей на здійснення добрих вчинків. Саме учасники цієї організації і запропонували створити таке чудове свято. Офіційно Всесвітній день Доброти був заснований у Сингапурі 18 листопада 2000 року на 3-й конференції Руху доброти.

13 листопада за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я оголошено Міжнародним днем сліпих. Дата цього дня вибрана не випадково, адже саме цього дня у 1745 році у Франції народився Валентин Гаюї — відомий педагог, який заснував у Парижі та Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих.

Сьогодні День сосиски, ця страва 2020 року святкує свій 215-й день народження. Автор рецепта цієї страви, давно став звичної на наших столах, - Йоганн Георг Ланер, м'ясник за професією, господар м'ясної лавки австрійської столиці Відень.

Саме 13 листопада 1805 року Георг Ланер вперше змішав яловичий і свинячий фарші для приготування ковбасок, які стали називати віденськими або Франфуртської, оскільки Ланер навчився своєї професії у Франкфурті.

Яке православне свято

Цього дня вшановується відзначається пам’ять преподобних Спиридона і Никодима, просфорників Печерських. Згідно з переказами, двоє святих, які жили в 12 столітті в Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря, протягом 30 років виконували свій послух – пекли просфори. Легенда оповідає про чудо, вчинене святими: одного разу піч загорілася, але вони змогли загасити вогонь, залишившись неушкодженими. Тому в народі Никодима та Спиридона шанували як зберігачів будинку від пожежі.

Які традиції на свято

13 листопада турбувалися про домашню птицю. Утеплювали курники або будували спеціальні сарайчики, куди кури зможуть сховатися в разі негоди і холодів. Господарі відбирали для забою слабку птицю. З курячого м’яса варили бульйон, готували котлети і курники (пироги з м’ясом).

Щоб бути щасливим, то потрібно з’їсти цього дня страву з курки, вважали наші предки.

Також вірили, що 13 листопада чаклунам і відьмам набагато простіше наводити вроки. Тому людям цього дня слід бути особливо обережними.

Іменини: Олександр, Агнія, Олексій, Анатолій, Артемій, Василь, Всеволод, Герман, Іван, Інокентій, Кузьма, Леонід, Никодим, Микола, Петро, Роман, Сергій, Спиридон, Степан, Станіслав, Трохим, Федір, Яків.

Що не можна робити

Намагайтеся ні з ким не сваритися та не входити у конфлікти, адже цього дня вашому ворогу найлегше вам наврочити.

Не варто спілкуватися з незнайомцями – 13 листопада дуже легко пристріт заподіяти.

Що можна робити 13 листопада

Сьогодні багато усміхайтеся і робіть добрі справи.

Цього дня заведено дарувати знайомим і незнайомим людям квіти

Вважають, якщо з’їсти страву з курятини цього дня – будете щасливими.

Щоб захистити себе від злих очей, треба покласти в кишеню нитку зеленого кольору. Увечері перед сном треба її спалити.

Якщо у вас є можливість довго спати – обов’язково зробіть це. Повір’я кажуть, що чим довший сон 13 листопада, тим довше ви будете жити.

Що сталося цього дня

1708 — під час Північної війни російські війська на чолі з Олександром Меншиковим штурмом взяли резиденцію Івана Мазепи, місто Батурин

1775 — під час Війни за незалежність американські війська під командуванням Джорджа Вашингтона захопили Монреаль.

1805 — віденський м'ясник Йоганн Ланер винаходить сосиски.

1851 — уведена в дію Миколаївська залізниця

1914 — в США Мері Фелпс Джекобс патентує новий жіночий предмет нижньої білизни, відомий як "ліфчик без спинки".

1918 — уряд Гетьмана Павла Скоропадського звільняє з в’язниці Симона Петлюру, який одразу вирушив у Білу Церкву організовувати повстання

1918 — розпочалося таємне засідання Української національної спілки, на якому створено Директорію УНР — найвищий орган державної влади

1918 — У Львові Українська національна рада ухвалила тимчасовий основний закон, яким проголошено Західноукраїнську Народну Республіку

1918 — Рада народних комісарів РСФРР анулювала Берестейський мир

1940 — голова радянської делегації В'ячеслав Молотов зустрічається в Берліні з Адольфом Гітлером.

1945 — у Франції Шарля де Голля обрано головою Тимчасового уряду.

1968 — прем'єра мультфільму "Yellow Submarine" (Жовтий підводний човен) в США

1971 — виведений на орбіту навколо Марса перший міжпланетний космічний апарат, перший штучний супутник Марса ("Марінер-9", США)

1980 — американський космічний апарат "Вояджер-1" передав на Землю перші фотографії Сатурна великим планом

1994 — за результатами референдуму Швеція вступила в Європейський Союз

1997 — відбулося перше в історії засідання Центральної виборчої комісії України (цей день вважають датою створення ЦВК України)

2007 — Європарламент дав згоду на набуття чинності угод Євросоюзу з Україною про спрощення візового режиму та реадмісію.

2015 — терористичні акти в Парижі

2015 — Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій дискваліфікувала Росію — зупинила участь Всеросійської федерації легкої атлетики у всіх міжнародних змаганнях на невизначений час через систематичні зловживання допінгом

Народні прикмети на 13 листопада

Снігур 13 листопада співати почав – невдовзі почнеться зима.

Ведмідь спорудив барліг на височини – навесні, швидше за все, почнеться сильна повінь.

Сонячна і ясна погода – прикмета, що буде поривчастий і сильний вітер в найближчі дні.

Голосно цвірінькають горобці – чекай теплої погоди, і навпаки.

Рибалки 13 листопада між собою посварилися – риболовля всю зиму буде невдалою.

Нагадаємо, що пророкують зірки 13 листопада. Гороскоп для всіх знаків.

Джерело: ТСН