15 листопада 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

15.11.2020 08:22

Який день

Всесвітній день вторинної переробки сміття святкують щороку 15 листопада. Головною метою свята є привернення уваги громадськості, влади та промисловців до цієї тематики. За допомогою вторинної переробки можна вирішити проблему обмежених ресурсів, знизити вартість готових продуктів через дешеву сировину, а також це можливість подбати про навколишнє середовище.

За рішенням ООН третю неділя листопада оголошено Всесвітнім днем пам’яті жертв дорожніх аварій. Він покликаний привернути увагу до сумного факту: у всьому світі в результаті дорожно-транспортних подій щодня гине 3 тисячі осіб і близько 100 тисяч отримують серйозні травми. Більшість загиблих та постраждалих — молодь.

Мета цього дня полягає в тому, щоб вшанувати пам’ять жертв дорожно-транспортних аварій та висловити співчуття членам їх сімей, а також ще раз нагадати державам про необхідність забезпечити безпеку дорожнього руху.

Сьогодні в Україні святкують День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія — відзначається в листопаді. Свято засновано 1993 року. Святкові заходи включають вшанування працівників сільського господарства і всього агропромислового комплексу.

Яке православне свято

Віряни вшановують пам’ять святих Акиндина, Пигасія і 7 тисяч мучеників. Святі таємно сповідували християнство, за що піддалися переслідуванням, жорсткому побиттю батогами та смерті. Та вони були непохитні й терпіли страшні муки за свою віру.

Пігас, Акиндин і Анемподист служили у царя Сапора II. Таємно вони проповідували християнство, але правитель дізнався про це, коли почав гоніння на християн. Їх судили, катували, та вони не відреклися від своєї віри. Люди бачили їхні страждання, тому приєдналися до них навіть тисячі і повірили в Христа. Цар не зміг домогтися свого, тож усіх стратив.

Також сьогодні за релігійним календарем святкують день Шуйсько-Смоленської чудотворної ікони Божої Матері, яка була написана в 1654-1655 роках у Воскресенському приході міста Шуї, де в ті часи лютувала моровиця. Сподіваючись на милість Божу і заступництво Богородиці, парафіяни Воскресенської церкви доручили одному благочестивому ченцю написати образ Смоленської Божої Матері. Цілий тиждень, поки писали образ, парафіяни були в пості і молитві. Коли ікона була написана, священик Воскресенської церкви і народ перенесли її до церкви і поставили в особливо влаштованому місці.

Які традиції на свято

У народі цей день називали називали Житницями, бо на Акиндина було прийнято молитися про збереження зерна. Інші назви свята: "Акиндинів день", "Акундинів день". В народі кажуть, що саме від цього дня починається зима: день стає коротшим, а ніч довшою. Всі господарські клопоти завершуються, люди готуються зустрічати морози.

Іменини: Костянтин, Доменіка (Домна), Альберт, Леопольд, Маркіян

Що не можна робити

Не їдьте в далеку дорогу, краще проведіть день вдома з друзями та близькими.

Не варто з’ясовувати стосунки, звертатися за допомогою, зустрічатися з ворогами.

Можна повертати борги, але не можна віддавати гроші лівою рукою в руки. Так у вас можуть забрати удачу. Покладіть їх на стіл правою рукою.

Що можна робити 15 листопада

Якщо ваша дитина погано спить, то молитва цього дня допоможе внормувати сон, і ваш малюк спатиме міцно та безтурботно.

Сьогодні треба займатися шиттям, прядінням, рукоділлям. Важливо до свят встигнути все, що ви почнете.

Цей день доречний для покупки речей та одягу.

Що сталося цього дня

1415 — Собор єпископів висвятив єпископа Григорія Цамблака на митрополита Київського.

1492 — Христофор Колумб вперше описав тютюн, який вживали індіанці.

1837 — була опублікована система стенографії.

1881 — патент на повітроплавальний снаряд отримав Олександр Можайський.

1884 — у Берліні відкрилася Міжнародна конференція 14 держав з африканських питань, яка стала одним із етапів боротьби колоніальних країн за поділ Африки.

1887 — Карл Гесснер запатентував цинкову батарейку.

1889 — у Бразилії внаслідок військового перевороту повалено імператора Педру II. Країну оголошено республікою.

1904 — було запатентовано бритву зі змінними лезами.

1918 — розпочалось очолюване Директорією повстання проти влади гетьмана Павла Скоропадського.

1919 — за спільним рішенням Директорії та уряду УНР члени Директорії Федір Швець та Андрій Макаренко виїхали з дипломатичними дорученнями за кордон, передавши всю повноту влади Симону Петлюрі.

1920 — у Женеві відбулося перше засідання Асамблеї Ліги Націй, створеної 1919 року

1933 — випробувальний рейс здійснив перший радянський тролейбус ЛК-1.

1938 — у Барселоні відбувся прощальний парад інтербригад, які допомагали республіканцям у боротьбі проти фашистського режиму Франко.

1939 — позачергова III сесія Верховної Ради УРСР ухвалила закон про входження Західної України до складу УРСР.

1940 — понад 500 літаків Люфтваффе провели масоване 10-годинне бомбування міста Ковентрі, Велика Британія.

1945 — в Аугсбурзі групою українських вчених, що перебували в еміграції, засновано Українську вільну академію наук. Першим президентом УВАН обрали Дмитра Дорошенка.

1946 — введено в навчальний процес новий, наближений до російського, український правопис, схвалений 8 травня 1945 року постановою Ради Міністрів УРСР.

1957 — відбувся перший політ міжконтинентального пасажирського літака Ту-144.

1960 — в море вийшов перший американський підводний човен з ядерними ракетами на борту.

1971 — фірмою Intel був випущений перший мікропроцесор Intel 4004.

1982 — на Красній площі в Москві відбувся похорон Леоніда Брежнєва.

1988 — уперше й востаннє виведено на орбіту радянський космічний корабель багаторазового використання "Буран", який здійснив два витки навколо Землі без екіпажу і приземлився в автоматичному режимі.

1989 — був запущений американський "Спейс Шаттл-34 Атлантіс-5".

2001 — у Сумах закінчила роботу російсько-українська комісія з делімітації сухопутного кордону між державами.

2004 — на Першому Національному каналі Національної телекомпанії України відбулися перші відкриті дебати кандидатів на пост президента України — В. Ющенка та В. Януковича.

Народні прикмети на 15 листопада

Багато снігу на Житницю – до потужної повені навесні

Снігурів багато – до швидких морозів

На дорогах бруд – прикмета обіцяє тепло до початку грудня

Птахи літають низько – до сильного снігопаду

Хмари затягнули небо – до тепла

Проти вітру хмари пливуть – прикмета пророкує снігопад

Туман надвечір – чекай вітру

Нагадаємо, що пророкують зірки 15 листопада. Гороскоп для всіх знаків.

Джерело: ТСН