Фігура неоднозначна і часто суперечлива: плюси і мінуси політики епохи Горбачова 

31.08.2022 01:16

Зі смертю Михайла Горбачова, останнього радянського Генсека і єдиного радянського Президента, закінчилася епоха пострадянського періоду.

Про це у повідомленні у Facebook повідомив колишній заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Мегера.

«Фігура неоднозначна і часто суперечлива…», - зауважив він.

До плюсів треба віднести, хоча половинчасті і непослідовні, але процеси демократизації СРСР, звільнення політичних дисидентів, перші паростки гласності і свободи слова, перші відносно вільні вибори до представницьких органів влади, період ядерної розрядки між СРСР і США, виведення окупаційних радянських військ з Афганістану, падіння Берлінської стіни, об’єднання Німеччини, розпад Організації Варшавського Договору, вільні вибори у контрольованих раніше Кремлем державах Східної Європи.

До очевидних мінусів Горбачова - першотравнева демонстрація у Києві в 1986 році, тобто через кілька днів після вибуху на Чорнобильській АЕС, придушення силовими методами руху до незалежності Литви, Грузії, інших колишніх союзних республік, а в сучасний період - підтримка агресії РФ проти України.

«На мою думку, Горбачов зіграв більш негативну роль відносно України, ніж Єльцин, проте більш позитивну, ніж усі радянські керманичі-попередники разом узяті.

У мене сьогодні нема ні співчуття, ні радості. Це лише історичний факт, який відбувся», - резюмував Мегера.

"Я можу вам сказати, що він розчарований, звичайно, він розуміє [що відбувається]. Це була справа його життя. Свободи – це справа Горбачова", – заявляв Венедіктов, нагадуючи про політику перебудови і гласності, яка передбачала, зокрема, свободу слова і віросповідання.

Читайте також:

Смерть диктатора: як і чому Чаушеску з улюбленця став ворогом власного народу

Проблема Путіна - Лукашенко: Жданов висловився про наміри Кремля оголосити про відновлення СРСР

"Буде переворот": Піонтковський розповів про "неминучі процеси в бункері" та суспільстві РФ

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.