Українським прикордонникам біля Бахмута вдалось захопити російський дрон-камікадзе. Його начинка дала можливість зрозуміти, як росіяни долають наш окопний РЕБ. Такі FPV-дрони зазвичай неможливо ані перехопити, ані знешкодити. Про це йдеться у сюжеті кореспондента Андрія Цаплієнка.Прикордонники затрофеїли російський дрон: чим він особливийЖурналіст ТСН зауважує, що російський FPV-дрон, який прикордонники затрофеїли біля Бахмута, нібито нічим не відрізняється від тих камікадзе, якими так влучно українці працюють по окупантах."Це трофейний дрон, а це наш відомчий дрон. Вони абсолютно ідентичні. Трофейний і наш, відомчий, мають абсолютно аналогічні деталі", - каже "Михайло", командир підрозділу БПЛА Держприкордонслужби.Проте є різниця в налаштуванні. Аеророзвідники прикордонслужби з’ясували - росіяни зменшують частоту сигналу керування дроном. Той, хто знайомий зі шкільною фізикою, розуміє, - так ворог намагається пробитись крізь наші засобі радіоелектронної боротьби.
"Чим менше частота, тим більш складніше подавити засобами РЕБ безпілотник", - каже "Михайло". Вивчення технологічних хитрощів ворога допомагає нашим хлопцям прорватись через невидиму стіну радіоелектронного захисту."Дронами - FPV в першу чергу, можна зупиняти атаки ворога, можна перебивати логістику ворога, дуже конкретно. Так, звісно, РЕБом можна перебити частоти. Але ми знайдемо інші", - каже "Олександр", старший оператор БПЛА підрозділу ДПС України. Як воюють FPV-дрониFPV означає First Person View, українською – від першої особи. FPV-дрони вважались іграшкою до того моменту, коли з’ясувалось, що на нього можна підвісити серйозний боєприпас. І відтоді іграшковий безпілотник перетворився на високоточну зброю, яка повністю змінила філософію війни. Вони коштують 200-300 доларів, іноді боєприпас до нього дорожчий. FPV-дрон зависає перед входом у ворожий бліндаж. І потім неквапливо туди залітає. Навряд чи артилерійський снаряд може повторити цей трюк.
"Самого ближчого п**ара закосив, вісімсот метрів від мене був", - каже прикордонник "Олександр". Єдиний недолік дронів – країна-виробник Китай, який є партнером РФ.Прикордонні оператори дронів з китайських комплектуючих збирають свою грізну зброю біля лінії фронту. Зібрати можна від 10 за день. Боєприпаси екіпажам дронів, як правило, доводиться виробляти самотужки.У підрозділі Держприкордонслужби безпека в пріоритеті. Тож оператори дронів вирішили встановлювати на свої камікадзе так звану плату ініціації."Плата ініціації приєднана до контролера для дистанційного підриву снарядів", - каже прикордонник "Денис". Потреба в дронах на фронті лише зростає. Між тим, збирати донати на безпілотники-камікадзе стає все складніше. ▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини ТСН 20:00 за 29 грудня 2023 року | Новини України