Так РФ зіткнулись з технологічною кризою, яка надалі може призвести до серйозних наслідків для її економіки. Руйнація техносектору Росії почалася після того, як більшість масштабних світових виробників мікросхем, серед яких - Intel, Samsung, TSMC і Qualcomm, повністю зупинили бізнес в Росії після того, як США, Велика Британія та ЄС ввели експортний контроль на товари з використанням мікросхем, виготовлених або розроблених у США чи Європі.
Як повідомляє Financial Times, це призвело до дефіциту більших, бюджетних мікросхем, які використовуються у виробництві автомобілів, побутової техніки та військової техніки. Постачання більш досконалих напівпровідників, які використовуються в передовій побутовій електроніці та ІТ-обладнанні, також було різко скорочене.
Також була різко обмежена і здатність країни імпортувати іноземні технології та обладнання, що містять ці чіпи.
Таке становище, ймовірно, призведе до одних з найбільш серйозних і довготривалих наслідків для економіки Росії. Найбільші телекомунікаційні групи країни не матимуть доступу до обладнання 5G, а у компаній, які постачають хмарні послуги, наприклад, "Яндекс" і "Сбербанк", будуть проблеми із розширенням дата-центрів.
Оскільки РФ не може експортувати велику частину своєї сировини, імпортувати критично важливі товари або отримати доступ до світових фінансових ринків, економісти очікують, що ВВП Росії цього року скоротиться на 15%.
Читайте також:
США запровадили санкції проти однієї білоруської і 70 російських компаній
Європейський союз остаточно затвердив шостий пакет санкцій проти Росії: перелік обмежень
Жодне лобі не допоможе: Зеленський заявив, що РФ залишиться без сучасної економіки