У Білорусі після Маршів жінок та студентів силовики заарештували понад чотири десятки людей

18.10.2020 05:22

У суботу, 17 жовтня, у столиці Білорусі Мінську після Маршів жінок та студентів затримали понад чотири десятки мітингувальників.

Серед заарештованих є й журналісти, повідомляють правозахисники "Вясни". Усього в їхньому переліку - 44 прізвища.

Дві акції тривали в білоруській столиці паралельно. Спершу тисячі жінок зібралися на традиційний щосуботній марш у центрі міста. Колоною пройшлися вулицями, із квітами в руках закликали до звільнення політв'язнів та відставки Олександра Лукашенка.

Тим часом студенти кількох білоруських ЗВО зорганізували окремий протест неподалік Мінського державного лінгвістичного університету. Саме там був найжорстокіший розгін.

Раніше силовики Білорусі заявили, що готові застосовувати бойову зброю та спецзасоби проти учасників масових протестів, якщо "злочин неможливо припинити в інший спосіб".

Напередодні президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що проведені на заході республіки військові навчання "напоумили" зовнішні сили, які зрозуміли, що у Мінська є "хороший кулак".

Тим часом, лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила ультиматум Олександру Лукашенку. На те, аби виконати вимоги опозиції, він має 13 днів. Якщо цього не зробить - білоруси обіцяють загальнонаціональний страйк на підприємствах, блокування доріг та бойкот урядових магазинів.

А в Європейському Союзі не виключають можливість розширення санкцій проти чиновників і представників влади Білорусі в разі застосування бойової зброї проти учасників протестів.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.

Джерело: ТСН