12 листопада 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Який день

Всесвітній день якості (World Quality Day) - щорічний захід, що відбувається в багатьох країнах світу у другий четвер листопада. Ініціатором установи цього Дня є Європейська організація якості (ЕОК) (European Organization for Quality, EOQ) за підтримки Організації Об'єднаних Націй (ООН). Метою Всесвітнього дня якості є підвищення значення високої якості продукції та послуг, а також активізація тієї діяльності, яка спрямована на привернення уваги до проблем якості. Адже мова йдеться не тільки про безпеку товарів для людини і навколишнього середовища, а й про ступінь задоволеності запитів і очікувань споживачів.

12 листопада 1905 року, в місті Лубни попри майже сорокарічну заборону царату на україномовний друк, вийшов перший номер газети "Хлібороб" українською мовою. Головним редактором її був Володимир Шемет — громадсько-політичний діяч й український державник.

На згадку про цю подію 12 листопада 2009 року було проголошено День україномовної преси — це сталося в Харкові в приміщенні Спілки української молоді. Традицію святкування започаткували Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича, Громадське об’єднання "Шемети", редакція двотижневика "Український простір" та Спілка української молоді.

Також сьогодні святкують Всесвітній день юзабіліті (World Usability Day). Свято було засноване 2005 року з ініціативи Асоціації Професіоналів Юзабіліті і відтоді щороку святкується у другий четвер листопада. Головне гасло Всесвітнього дня юзабіліті - "Зроби простіше!" Тому що зручні і зрозумілі технології роблять життя кожного з нас простішим і підвищують його якість в будь-якій частині світу. Місія цього свята - підвищення суспільної свідомості про необхідність спрощення доступу та підвищення простоти використання продуктів і послуг, що мають особливо важливе значення для людства.

Щорічно 12 листопада відбуваються заходи, покликані привернути увагу до пневмонії. Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day) з'явився в календарі з ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії. Так називається об'єднання міжнародних, урядових, неурядових і місцевих організацій, науково-дослідних і навчальних інститутів, фондів і громадян-активістів. Коаліція прагне привернути до проблеми пневмонії увагу державних діячів, фахівців охорони здоров'я і потенційних донорів.

12 листопада — День фахівця з безпеки — міжгалузеве свято, що об’єднує всіх учасників ринку, професіоналів галузі безпеки в широкому сенсі слова.

Ініціатором свята виступив найбільший Інтернет-портал з безпеки Sec.Ru. Традиційно, в рамках урочистої програми відбудеться нагородження фіналісток конкурсу "Міс Безпека".

Яке православне свято

Цього дня вшановується пам’ять священномученика Зиновія, єпископа Егейського, і сестри його — мучениці Зиновії, що жили в 3 столітті в Каппадокії. Зиновій і Зиновія народилися у благочестивих батьків, які виховали їх у християнській вірі.

Вони сповідували християнство, за що поплатилися життям. Тогочасна влада намагалася змусити брата та сестру відмовитися від віри, але вони були непохитні у своїх переконаннях. За це Зиновія піддали страшним тортурам та мукам, а Зиновію стратили.

Які традиції на свято

На Зиновія і Зиновію святкували свято рибалок і мисливців. Мисливці вирушали за зайцями, а перед полюванням збиралися бенкетувати в одну хату. Потрібно було неодмінно зловити хоча б одного звіра, якого називали іменинним, інакше полювання протягом всього року могло бути невдалим. Рибалки на Зиновія також вирушали на лови. Улов обов’язково святкували гулянкою на березі річки.

Крім того, цей день називали "святом синиць", оскільки саме цього дня з півдня прилітали всі зимові птахи - синиці, снігурі, омелюхи. Діти під керівництвом дорослих починали майструвати і розвішувати годівниці.

Іменини: Олександр, Анастасія, Артем, Герман, Олена, Зиновій, Йосип, Леонід, Макар, Максим, Марк, Матвій, Семен, Степан, Терентій, Юліан.

Що не можна робити

Сьогодні не можна не дотримувати свого слова. Інакше ви будете серйозно покарані.

Не варто блукати самому у лісі, адже є підвищений ризик заблукати й не знайти шляху назад.

Також цього дня є певні правила поведінки на природі. Не можна: витоптувати траву, ламати чагарники та дерева, чіпати тварин з дитинчатами.

Що можна робити 12 листопада

Погодуєш птахів — буде тобі удача

Дівчина, яка цього дня покуштує заячини, стане красивою і приверне увагу протилежної статі.

Якщо 12 листопада мисливець піймав зайця, а рибалка – рибу, то весь рік у них буде вдалим.

Що сталося цього дня

1335 — у Вишеграді, резиденції короля Угорщини Карла I Роберта, відбулася зустріч правителів трьох держав - Угорщини, Польщі і Чехії, що поклала початок військово-політичного союзу - першого в Центральній Європі.

1648 — по виплаті відкупного козацькі сили зняли облогу Замостя.

1871 — в Одесі дебютує як актор-професіонал Марко Кропивницький, український актор та режисер, у складі трупи народного російського театру графів Маркових і Чернишова (у виставі за п’єсою Квітки-Основ’яненка "Сватання на Гончарівці").

1893 — у газеті "San Francisco Morning Call" опубліковано перше оповідання 17-річного Джона Гріффіта (Джек Лондон) "Тайфун біля берегів Японії".

1918 — Гетьман України Павло Скоропадський узаконив автокефалію Української Православної Церкви

1918 — Австрія була проголошена республікою

1922 — відкрили Київську картинну галерею

1925 — створена "Леґія українських націоналістів" на з’їзді представників Українського Національного об’єднання i Союзу Визволення України у Празі

1933 — на парламентських виборах в Німеччині 92% голосів віддано за список кандидатів від нацистської партії (96% місць в парламенті).

1940 — розпочався державний візит до Берліна Голови Раднаркому, Наркома закордонних справ СРСР, члена політбюро ЦК ВКП(б) В’ячеслава Молотова для перемовин з керівництвом Третього Райху із зовнішньополітичних питань.

1944 — 14-та Галицька добровольча дивізія зброї СС перейменована на 14-ту Військову гренадерську дивізію СС (Першу українську)

1967 — у Нью-Йорку (США) відбувся Перший Світовий Конгрес вільних українців.

1992 — починаючи з 23-ї години було припинено функціонування рубля у грошовому обігові на території України. Єдиним законним засобом платежу став український карбованець, якого в готівковому обігу представляв купон Національного банку України.

2001 — на міському цвинтарі Севастополя з військовими почестями поховано капітан-лейтенанта Дениса Пшеничникова та мічмана Віталія Романюка, що загинули внаслідок аварії на підводному човні "Курськ".

2014 — цього дня вперше в історії на поверхню комети (Чурюмова — Герасименко) було спущено космічний апарат.

Народні прикмети на 12 листопада

Калина вже достигла, а листя на ній ще зелене — тепла осінь.

Ранній сніг на ранню весну.

Якщо в листопаді з'являються комахи — зима буде теплою.

Вовки зграями ходять — до війни, голоду або епідемії.

Синички клюють кору дерев — буде сира і дощова погода.

Почути рано вранці спів птахів — до холодів.

Побачиш вовка на своєму шляху — чекай на біду.

Нагадаємо, що пророкують зірки 12 листопада. Гороскоп для всіх знаків.

Джерело: ТСН