26 листопада 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Який день

У четвертий четвер листопада в США святкують День подяки, одне з найпопулярніших свят в країні. Свято День подяки вперше святкували 1621 року англійськими колоністами, які жили в Плімутській колонії.

Історія свідчить, що після гарного врожаю, один з батьків-пілігримів і засновників поселень на території сучасного Массачусетса (США), а потім її губернатор - Вільям Бредфорд, вирішив влаштувати особливе свято - День подяки Господу за урожай і допомогу індіанців. Після здобуття незалежності США - Джорж Вашингтон (перший президент країни) запропонував щорічно святкувати День подяки як загальне національне свято. З Днем подяки пов’язана низка традицій. Усі члени сім’ї обов’язково повинні сходити до церкви, а після служби зібратися за святковим столом, на якому неодмінно буде фарширована індичка з журавлинним сиропом і великий солодкий гарбузовий пиріг - кулінарний символ цього свята. Ще один атрибут свята - костюмовані паради і веселощі.

26 листопада святкується Всесвітній день інформації (World Information Day). Свято засновано 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформатизації (МАІ), що має генеральний консультативний статус в Економічній і Соціальній радах ООН, і Всесвітнього інформаційного парламенту (ВІП). Цього дня 1992 року відбувся перший Міжнародний форум інформатизації. Сьогодні Всесвітній день інформації святкують у багатьох країнах світу.

Також сьогодні святкують Міжнародний день шевця - професійне свято майстрів і ремісників, які займаються дизайном, виготовленням і шиттям взуття, а також працівників, зайнятих у цьому виробництві і фахівців з ремонту взуття.

Яке православне свято

За церковним календарем сьогодні вшановують пам’ять Іоанна Златоуста – архієпископа Константинопольського, народженого близько 347 року в Антіохії в сім’ї чиновника. Іоанн з ранніх років вивчав Святе Письмо, навчався у кращих риторів і філософів. Коли ж він став ченцем, йому згодом запропонували посаду єпископа. Однак Златоуст відмовився та вирушив до пустелі, де проводив час у роздумах та молитвах. Коли він повернувся в Антіохію, його висвятили в пресвітери, і він став чудовим проповідником. Златоустом назвала його паства. 397 року він став патріархом Константинополя.

Які традиції на свято

У народі кажуть, що на Златоуста зима встановлює свої порядки. Від цього дня починаються справжні морози, природа завмирає, а звірі ховаються в нірки. На Златоуста було прийнято ліпити пельмені. Чим більше наліпити і з’їсти — тим успішнішим буде наступний рік.

Іменини: Антон, Герман, Іван, Никифор, Кіндрат, Леон, Леонард, Сильвестр, Антоніна

Що не можна робити

На Златоуста не можна лаятися, інакше Бог молитов не почує.

Існує думка, що на Златоуста рослини, дерева і чагарники перестають рости, природа завмирає в очікуванні зими. І сьогодні ні в якому разі не можна варварськи ставитися до природи.

Не можна казати погане, багато говорити, брехати і обмовляти.

Що можна робити 26 листопада

Цього дня було заведено лікувати дітей з порушенням мовлення. Вважалося, що час особливо вдалий. Тому діток возили по знахарів і цілителів.

Якщо ви давно мріяли про відпочинок, спокійно вирушайте в далеку дорогу. Ваші мандри будуть вдалими та благополучними.

Саме цей день вважається сильним, якщо молитися Іоанну Златоусту за справедливий суд над хабарниками і шахраями.

Що сталося цього дня

1394 — Сеул стає столицею Кореї.

1890 — у місті Боржомі (Грузія) вперше розпочався розлив однойменної мінеральної води.

1917 — у Києві на засіданні Генерального секретаріату затверджено статут "вільного козацтва", ухвалено створити комісію з охорони краю при Генеральному секретаріатові внутрішніх справ і демобілізаційний комітет.

1901 — львівські студенти виступили з вимогою створення українського університету

1939 — СРСР порушив пакт про ненапад з Фінляндією, що спричинило початок т. зв. Зимової війни

1944 — сталося возз’єднання Закарпаття з Радянською Україною згідно з ухваленим у Мукачеві маніфестом.

1966 — у Бретані (Франція) президент Шарль де Голль урочисто відкрив першу у світі припливну електростанцію.

1968 — Сесія Генеральної Асамблеї ООН схвалила Конвенцію про незастосування терміну давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства.

1970 — рекордна злива в Баро, Гваделупа (38.10 мм за 1 хвилину)

1976 — Католицька церква відмовилась від того, щоб католицизм вважався державною релігією Італії.

1977 — у Львові відкрито пам’ятник першодрукареві Івану Федорову (скульптори В. Н. Борисенко, В. М. Подольський).

1988 — відбувся старт пілотованого космічного апарату "Союз ТМ-7" з міжнародним екіпажем (Олександр Волков, Сергій Крикальов, Жан-Лу Кретьєн).

2004 — "Ігнорування прав і свобод українського народу, сприяння фальсифікації виборів Президента України у 2004 році і зрада академічних цінностей" — за таким вердиктом Вчена рада Львівського Національного університету ім. Івана Франка позбавила президента України Л. Д. Кучму звання почесного доктора.

2005 — встановлено День пам’яті жертв Голодомору 1932–33 років (остання субота листопада).

Народні прикмети на 26 листопада

Якщо йде дощ або негода, то наступного року буде багатий урожай.

У печі вугілля яскраво тліє – буде негода.

Вдень поривчастий вітер, який до вечора затихає – очікується потепління.

Чумацький шлях добре видно – до холоднечі.

Якщо зірки яскраво виблискують на небі, то чекай на сігопад і похолодання.

Дерева інієм вкрилися – до хорошого врожаю.

Побачили, що зайці з лісу біжать? Готуйтеся до похолодання.

Сніг падає великими пластівцями – до невеликого морозу.

Ворони каркають – до відлиги.

Нагадаємо, що пророкують зірки 26 листопада. Гороскоп для всіх знаків.

Джерело: ТСН