5 листопада 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Який день

Сьогодні Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі. Дата була встановлена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН в грудні 2015 року з ініціативи представників Японії. Цей вибір пов'язаний з історією "Інамура-но-хі" про селянина, який 5 листопада 1854 року пожертвував своїм майном, щоб врятувати жителів свого села. Він підпалив свій урожай, попередивши про небезпеку цунамі, завдяки чому вони врятувалися. Після цунамі він взяв найактивнішу участь у відновленні села.

5 листопада в США святкують Національний день рудих. Крім святкування рудого волосся, цей день підвищує обізнаність про стигму, пов'язану з рудим волоссям, і про дискримінацію, з якої іноді стикаються руді люди.

Існує стереотип, що рудоволосі люди мають запальний характер. У Стародавній Греції деякі руді вважалися вампірами. Багато рудих були вбиті в Європі між п'ятнадцятим і вісімнадцятим століттями, тому що вважалося, що вони пов'язані з чаклунством.

День рудих придумали дві американські рудоволосі сестри, які хотіли допомогти іншим рудим обійняти і полюбити свої вогненні локони.

Яке православне свято

Цей день особливий для православних мирян — в усьому світі вшановують пам’ять апостола Якова Молодшого, також відомого як "Брат Господній". В історії існує кілька версій появи апостола. Вважається, що Яків є братом Ісуса Христа. Згідно з іншою теорією він — син Йосипа, народжений ще до його заручин з Дівою Марією. Взагалі про Якова як апостола мало інформації. Його ім’я згадується в декількох посланнях Біблії. Згідно з ними, Молодший повірив у Христа лише після його воскресіння. Його також називають першим єпископом Єрусалиму. Помер Яків у 63 роки від рук язичників, що скинули його з ганку храму, а потім побили камінням.

Які традиції на свято

За народним календарем сьогодні – день апостола Якова. Вважалося, що до 5 листопада потрібно завершити заготівлю дров, тоді всю зиму в хаті буде тепло. Також на Якова люди влаштовували “бджолині ігри” – їли мед і наслідували дзижчання бджіл. Селяни вірили, що це допоможе зібрати гідний урожай меду у наступного році.

Окрім цього, 5 листопада ламали на шматки пиріг, який залишився від святкування Казанської ікони Божої Матері 4 листопада, і розкидали ці шматки по землі. Це потрібно було для того, щоб задобрити землю, що гарантувало гарний врожай наступного року.

Іменини: Яків, Святослав, Ігор.

Що не можна робити

У цей день не можна ручатися за інших людей – поганий знак

Якщо до цього дня хлопець не розрахується з боргами, то наступного року бути йому холостим

Що можна робити 5 листопада

Якщо в цей день завершити заготівлю дров на зиму, то всю зиму в домівці буде тепло.

Якщо нагодувати пташок хлібом, врожай наступного року буде плідним.

Якщо з’їсти багато меду, весь наступний рік буде успішний.

Що сталося цього дня

1625 – підписано Куруківську ординацію.

1854 – під час Кримської війни під Інкерманом відбулася битва між російськими й британо-французькими військами.

1914 – Велика Британія анексувала Кіпр і разом з Французькою республікою оголосила війну Османській Імперії.

1916 – імператори Німеччини та Австро-Угорщини проголосили створення Королівства Польща.

1935 – випущена настільна гра "Монополія".

1953 – у Києві офіційно відкрили міст імені Євгена Патона – першу у світі суцільно зварену конструкцію, зроблену лише за допомогою зварювання, без використання з'єднувальних матеріалів.

1964 – відкриття тролейбусного руху в Чернігові.

1968 – Василь Макух вчинив на Хрещатику самоспалення на знак протесту проти колоніального становища Української РСР та окупації Чехословацької Соціалістичної Республіки.

Народні прикмети на 5 листопада

Град на Якова – 22 листопада прийде справжня зима;

Багато снігу випало 5 листопада – зима буде теплою;

Дощ 5 листопада – рік буде врожайним.

Нагадаємо, що пророкують зірки 5 листопада. Гороскоп для всіх знаків.

Джерело: ТСН