Дата публікації Німеччина призначить спецпосланця для переговорів про продовження транзиту газу через Україну
Опубліковано 22.07.21 04:31
Дата оновлення Німеччина призначить спецпосланця для переговорів про продовження транзиту газу через Україну
Оновлено 31.05.25 19:41
Переглядів статті Німеччина призначить спецпосланця для переговорів про продовження транзиту газу через Україну 6

Німеччина призначить спецпосланця для переговорів про продовження транзиту газу через Україну

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

Німеччина зобов'язалася призначити спецпосланця, який буде опікувати питання про продовження угоди про транзит російського газу через Україну.

Про це йдеться в заяві США і ФРН, опублікованому на сайті німецького зовнішньополітичного відомства.

"США і ФРН переконані, що продовження транзиту газу через Україну після 2024 року — в інтересах України і Європи. У зв'язку з цим ФРН зобов'язується використовувати всі можливі важелі тиску, щоб сприяти продовженню терміном до 10 років домовленості про транзит газу через Україну", — йдеться в документі.

ФРН призначить спецпосланця, щоб допомагати в переговорах по цій темі. Його робота, на думку Берліна і Вашингтона, повинна стартувати якнайшвидше, і не пізніше 1 вересня 2021 року.

Зауважимо, що США зобов'язуються повною мірою підтримувати подібні зусилля.

Україна ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною з цього питання.

Також Меркель обговорила з Путіним "Північний потік-2" і транзит газу через Україну.

Раніше повідомлялося, що Зеленський на зустрічі з Байденом 30 серпня в Вашингтоні обговорить російський проект "Північний потік-2" як виклик безпеки для України і Європи.

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.