Два роки тому в українському законодавстві було офіційно закріплено поняття булінг. Рада ухвалила закон щодо протидії цькуванню. Дослідження ЮНІСЕФ, що передували цьому, свідчили, що 67% українських дітей віком 11-17 років зіштовхувалися з цькуванням.
Про це йдеться 20 грудня в сюжеті ТСН.Тижня.
Булінг руйнує кожну мить існування людини. Та що гірше, він отруює не тільки нинішнє, а й вражає майбутнє на багато років вперед. І ця психологічна травма, здається, переходить із покоління в покоління.
ТСН запитала у українців, чи стикалися вони із булінгом у своєму житті:
Богдан, восьмикласник: "Знущалися люди з мене. Постійно обзивали. Іноді навіть били. Я, врешті-решт, сказав і мене перевели до іншої школи".
Тетяна, десятикласниця: "У старій школі мене вчителька принижувала, рвала мої речі, щоденники кидала, штовхала ногами. Було таке, що мене бабуся забирала зі школи в сльозах постійно. Там неможливо було перебувати".
Олександр, вчитель: "Насправді цькування було завжди в Україні, воно є зараз і буде завжди...".
Дмитро, фахівець із закупівель: "Пам'ятаю, що цькували. Окуляри, напевно. Абсолютно приземлене. Давав здачі, якось заперечував".
Олена, домогосподарка: "Я стосовно цього спілкувалась зі своєю подругою і були випадки, коли її дитина була в такій ситуації, коли вона опинилася в лікарні на операційному столі. Винуватець… вони не попросили навіть пробачення".
Олена, підприємець: "Коли ми подали з батьками колективну скаргу до адміністрації щодо негарного викладання, стосовно моєї дитини особисто почався булінг з боку викладача. Я свою дитину не можу відправити навчатися до такого викладача, вона стресує. На мою заяву стосовно булінгу, на яку за законом треба реагувати за одну з добу, вже тиждень немає жодної відповіді".
Катерина, студентка: "Я нічого не роблю, я не відповідаю, не реагую, навіщо на це реагувати. Це те, чого вони домагаються. Вони хочуть вивести з себе".
Ілля, десятикласник: "Я все вирішував словами і вийшло вийти з конфлікту".
Іван, пенсіонер: "Це жахлива штука і просто кошмар. І як з ним боротися, чесно кажучи, не розумію, тому що коли дітки виставляють це ще в Інтернет, це взагалі на голову не налазить".
Олександр, військовий: "Зараз, звісно, вседозволеність , дитину не вдар, на дитину не накричи. Чому так, я не знаю, які закони наші парламентарі ухвалюють, я теж не знаю. Це дуже погано. Булінг цей - це просто жах одним словом".
Катерина, пенсіонерка: "Діти одне другого прибиває в школі. І що з цим робить? Виховувать, але як їх виховаєш".
Так, діти кажуть, що це відбувається з ними прямо зараз у їхній школі. Дорослі згадують, як їх третирували десятиліття тому і що навіть постраждали від вчителів. Студентка твердить, що булінг - це і про університет.
Два роки діє закон, що мав би зупинити булінг. Але, певно, ще багато тих, хто думає, що закон цей непотрібний, а діти тепер стали ще некерованіші, бо не поб'єш і не накричиш.
Джерело: ТСН