В Одесі люди звинувачують медиків "швидкої" у смерті пенсіонера

Помер на лавці, так і не дочекавшись допомоги. В Одесі спалахнув скандал: люди, що викликали швидку допомогу для знепритомнілого на вулиці пенсіонера, звинувачують медиків, що ті їхали на допомогу занадто довго - 45 хвилин. Їх викликали кілька разів, але ті, нібито, приїхали із запізненням і лише констатували смерть 82-річного чоловіка.

У "швидкій" заперечують - від моменту виклику до приїзду бригади минуло близько 14 хвилин. Подробиці - у матеріалі ТСН.19:30.

Літнього чоловіка на лавці побачила працівниця агенції нерухомості Надія. Той присів перепочити, але вже за кілька хвилин через вікно вона побачила - дідусь лежить, а біля нього перехожі.

"Швидку" я викликала, годинник показував 9:03. Я сказала, що людині стало погано, швидше за все - серце, він втратив свідомість. Мені сказали - добре, чекайте, ми замовлення прийняли, до вас "швидка" приїде", - каже працівниця агенції нерухомості Надія Мішина.

За півгодини прийшла начальниця Надії. "Швидкої" ще не було, і вона вирішили телефонувати до поліції:

"Зателефонувала на 102, в поліції сказали, що передадуть заявку в "швидку". Це було о 9:27. "Швидка" їхала 45 хвилин, це дуже багато, можливо, його можна було врятувати", - акцентує керівниця агенції Марина Ковалінська.

Коли приїхали на місце - чоловік вже був мертвим, кажуть у швидкій допомозі і показують лист виклику. В ньому вказано дані, які система автоматично фіксує одразу після дзвінка на 103.

"Був прийом-передача бригаді в 15 хвилин і виїзд в 15 хвилин. Протягом 13 хвилин бригада була на місці. Тобто ніяких 45 хвилин, як вчора писали, не було", - розповідає заступник директора Одеського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф Вікторія Медвідь.

Чому ж працівниця офісу викликала швидку допомогу о 9:03, а техніка зафіксувала сигнал від іншого перехожого на 11 хвилин пізніше?

"Бували такі випадки, що скаржилися, що не можуть додзвонитися, що дзвонять і потрапляють до Києва. На жаль, це не у нас проблеми. Це проблеми зі зв'язком", - додає Вікторія Медвідь.

В "швидкій" погоджуються - навіть 14 хвилин доїзду до пацієнта - більше норми. В місті мають бути менше ніж за десять хвилин, але через пандемію авто завантажені роботою вдвічі більше, ніж зазвичай.

На виклик до пенсіонера "швидка" виїздила напередодні зі станції, яка розташована на території залізничної лікарні. Кореспондент ТСН Сергій Осадчук спробував провести експеримент і виміряти, за скільки часу на автівці можна проїхати цю відстань. Звісно, з урахуванням того, що "швидка" рухається з увімкненим спецсигналом. Похибка експеримента в тому, що знімальна група проводила його не в час-пік, коли вулиці у заторах, як було з викликом до дідуся. Однак, навіть попри це, команда ТСН доїхала швидше: подолати цю відстань вдалося за 11 хвилин і 37 секунд.

Аби таких затримок більше не виникало - у центрі екстреної допомоги вирішили провести перевірку: щоб дізнатися, чому виникли розбіжності у часі викликів та додатково перевірити техніку, яка автоматично усе фіксує.

Джерело: ТСН