Сьогодні - День української писемності та мови і в цей день усі охочі можуть перевірити свої мовні знання. Цього разу текст для всеукраїнського радіодиктанту створив поет і видавець Іван Малкович. І написав він про те, чи витіснять традиційну книжку - ґаджети. І от із цими "ґаджетами" в багатьох виявилися проблеми. Чимало учасників диктанту не знали як писаними пишеться буква "Ґе". Текст диктувала акторка Римма Зюбіна.
Про те, хто все ж таки не зробив помилку в слові "ґаджет" та що чекає на українську мову наступного року - йдеться 9 листопада в сюжеті ТСН.19:30.
Лишень для селфі приспустити маску і завбачливо витягти свою ручку. Всеукраїнський радіодиктант удвадцяте пишуть у нових умовах. На соціальній дистанції один від одного сіли писати диктант - артисти, політики, посли і прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який перед початком написання активно розминав пальці.
Але ось із "ґаджетом" у багатьох щось пішло не те. Більшість збила з пантелику буква Ґ. Одні - її проігнорували, а інші не знали як Ґ вивести писаною.
Своєю чергою, прем'єр-міністр Денис Шмигаль не лишень написав "ґаджет" із "ґе", а ще й правильно її вивів писаними.
Учасники сьогоднішнього диктанту свої роботи можуть до завтра надіслати українському радіо поштою чи електронкою. І вже за місяць-два отримають перевірену роботу. Тим, хто напише безпомилково, обіцяють приз. А для тих, хто побоявся віддати написане на перевірку, уже в середу буде оприлюднений текст, тому можна самостійно перевірити себе на грамотність.
Писала сьогодні диктант і послиня Чорногорії. Пізніше вона зізналася, що українську знає не дуже, але прагне опанувати мову.
Узяти приклад із пані послині варто б і українцям в Україні. Мовний омбутсмен нагадує, що вже із січня працівники галузі обслуговування нарешті мають заговорити українською.
"А з 16 липня 2021 року розпочинається сертифікація на рівень володіння державною мовою тих, хто претендуватиме на посади в органах влади, поліції. ГП, офісах державних служб", - зазначив Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови.
Минулого тижня, каже, презентували результати дослідження, які засвідчили, що нині критично мало української мови в соцмережах.
Своєю чергою, президент Володимир Зеленський привітав громадян з Днем української писемності та мови. Між тим, голова держави поділився своїми враження від вивчення української мови у дорослому віці. За його словами, він народився в російськомовній сім’ї і в дитинстві не мав можливості добре вивчати рідну мову.
Авторка: Інна Боднар
Джерело: ТСН