Двоє росіян визнали провину в кіберзлочинах у США: що їм загрожує

Двоє росіян визнали провину в кіберзлочинах у США: що їм загрожує (GlavPost)

У США четверо людей, зокрема двоє громадян Росії і двоє вихідці з Литви та Естонії, визнали провину в поширенні вірусних програм, а також у кібератаках на фізичних осіб та фінансові організації.Про це повідомляється на сайті американського Міністерства юстиції.

Зазначається, що росіяни Олександр Гричишкін та Андрій Скворцов, а також литовець Олександр Скородумов та естонець Павло Стассі заснували "куленепробивну хостингову" організацію, яка дозволяла клієнтам "безперервно" розповсюджувати шкідливі програми, без ризику бути викритими правоохоронцями.

Обвинувачені займалися злочинною діяльністю від 2008 до 2015 року."Протягом багатьох років обвинувачені сприяли транснаціональній злочинній діяльності величезної мережі кіберзлочинців по всьому світу, надаючи їм надійний притулок для анонімізації злочинної діяльності, - розповіли у ФБР. - Це призвело до мільйонів доларів збитків для жертв США".

Троє обвинувачених визнали провину за одним пунктом звинувачення в лютому і березні 2021 року, а четвертий, Скворцов, зізнався 7 травня.

"Усі чотири визнання провини були пред'явлені головному окружному судді США Деніз Пейдж Худ в Східному окрузі Мічигану", - розповіли в американському Мін'юсті.

Винесення вироку обвинуваченим призначено на 3 червня, 29 червня, 8 липня і 16 вересня відповідно. Їм загрожує до 20 років ув'язнення.

Раніше громадянин Російської Федерації Єгор Крючков зізнався в організації змови з метою впровадження шкідливого ПО в комп'ютерну мережу американської компанії Tesla Inc. в Неваді (США).

Також нагадаємо, що 33-річного росіянина Сергія Медведєва засудили до 10 років позбавлення волі за кіберзлочини в США.