Розділили на дві частини та пересадили малюку й дорослому: в Україні вперше здійснили спліт-трансплантацію печінки

Розділили на дві частини та пересадили малюку й дорослому: в Україні вперше здійснили спліт-трансплантацію печінки (GlavPost)

В Україні вперше здійснили спліт-трансплантацію печінки, під час якої її розділили на дві частини та пересадили малюку й дорослому.Про це повідомляють у Першому медичному об’єднанні Львова. Меншу долю печінки лікарі трансплантували однорічному хлопчику Луці із Житомирщини з діагнозом біліарної атрезії – захворюванням жовчовивідних шляхів. Без пересадки малюк міг би померти за кілька місяців.

Більшу долю печінки пересадили 20-річному чоловікові зі Львівщини. Донором став 15-річний хлопець, який помер через ушкодження мозку.Також лікарі пересадили донорські серце та нирки. Серце отримав 11-річний Влад із Тернопільщини. Йому у 6 місяців поставили діагноз дилатаційна кардіоміопатія – розширення шлуночка серця.

Причиною хвороби було запалення легень. Серце хлопчика було збільшене втричі й ледь поміщалося у грудній клітині."Запрацювали нові нирки і у 12-річного Гени з Харкова та 18-річного Івана з Черкащини. Тепер вони нарешті можуть забути про апарат гемодіалізу та жити повноцінним життям", – розповідають медики.