У Києві презентували масштабний проєкт – виставку-експедицію «Гривня. Більше ніж гроші»

У Києві презентували масштабний проєкт – виставку-експедицію «Гривня. Більше ніж гроші» (GlavPost)

Національний центр «Український Дім» та Національний банк України презентували масштабний проєкт виставку-експедицію «Гривня. Більше ніж гроші». 

Урочисте відкриття відбулося 27 березня в Українському Домі. Відвідувачі зможуть побачити проєкт з 28 березня по 11 травня 2025 року. 

Виставка-експедиція «Гривня. Більше ніж гроші» представить багатовимірну сутність національної валюти: її символічні, історичні та мистецькі аспекти. На виставці представлені архівні матеріали та унікальні артефакти, твори сучасних митців, що осмислюють феномен гривні, ескізи банкнот видатних українських художників: Георгія Нарбута, Василя Кричевського, Олександра Богомазова, Василя Лопати та інших. «Гривня. Більше ніж гроші» пропонує відвідувачам здійснити подорож крізь століття, щоб побачити, як змінювався зовнішній вигляд українських грошей – від давньоруської гривні до сучасних банкнот.

Проєкт включає в себе насичену публічну та освітню програми з майстер-класами, квестами, панельними дискусіями та іграми з фінансової грамотності для дітей, підлітків і дорослих.

“Задум проєкту про гривню від самого початку надихав нас масштабом і потенціалом, який ми у ньому бачили. Саме тому народилася така влучна назва, бо гривня для нас – це дійсно більше ніж гроші – це наша історія, культура, ідентичність. Це великий творчий і організаційний виклик – підняти усі пласти і аспекти, зібрати унікальні артефакти і свідчення, показати тяглість і неперервність традиції – від Давньої Русі до сучасності, і тих людей, які стояли за гривнею – за пошуком і утвердженням нашої державності, адже гривня – це про ту державу, ту омріяну нами Україну, яку поколіннями творили найкращі з нас – політики, філософи, митці. Пліч-о-пліч з Національним банком України ми пройшли цей шлях, розуміючи своє надзавдання –  відкрити для відвідувачів виставкового проєкту цей безмір духу, історії і сенсів” — зазначила Ольга Вієру, директорка Національного центру «Український Дім»

 



“Наша виставка стане стимулом дізнатися більше про національну валюту. Ми раді неймовірному запиту суспільства на вивчення справжньої історії та культури України. Ми створили цю виставку-експедицію насамперед як запрошення зацікавитися гривнею ще більше. Бо навіть у величезному просторі Українського Дому неможливо охопити увесь доступний масив фактів, свідчень, матеріалів. Тому віримо, що вона стане для кожного поштовхом для власного пошуку. Бо гривня – наше надбання. Це атрибут державності, голос історичних епох та свідок становлення та розвитку України. Це мистецтво та високотехнологічний захищений продукт. Гривня – це те, що об’єднує українців. Вона є ми, є нашим культурним кодом, несе його в собі. Гривня невід’ємна від української нації, від нашої історії, вона, власне, цю історію переповідає. Ми розповідаємо про неї через постаті, події, особистості, через цілі епохи та часи. Розповідаємо мовою мистецтва і мовою молодого покоління. Адже кожне покоління має право сказати про гривню щось своє. Розраховуємо, що ця виставка зацікавить історією, дизайном, мистецтвом та зверне увагу на інші аспекти суверенітету. А також спонукатиме нас в кожному кроці, в кожному рішенні повертати та захищати своє", — наголосив Голова Національного банку Андрій Пишний.


“Важливість національної валюти для держави неможливо переоцінити. Гривня – не просто засіб платежу, а фундамент нашої економічної незалежності та суверенітету, які ми сьогодні відстоюємо в запеклій війні проти російської федерації. Підтримуючи цю виставку, Ощадбанк сприяє поширенню знань про один із найважливіших символів української державності, що уособлює нашу національну свідомість і гордість”, — зазначив Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку.

“ПриватБанк пишається тим, що є партнером цього важливого проєкту, спрямованого на збереження та популяризацію культурної спадщини українців. Ми віримо, що підтримка освітніх ініціатив є ключовим елементом у створенні стійкої економіки та зміцненні національної ідентичності, особливо в ці складні часи. Ця виставка надає глибоке розуміння того, що національна валюта України є важливим символом незалежності, культурної унікальності та економічного розвитку. Підтримуючи цей захід, ми не лише відповідаємо на очікування наших клієнтів щодо ролі ПриватБанку в суспільстві, але й робимо внесок у розвиток економіки, освіти та фінансової грамотності в Україні”, — прокоментував Мікаель Бьоркнер, голова правління ПриватБанку.

“ТАСКОМБАНК уже 35 років працює для України, виступаючи у ролі партнера для бізнесу, разом з яким розвиваємо економіку та у будь-які часи продовжували і продовжуємо розв’язувати важливі для країни завдання. Нам близькі ініціативи, що розповідають про нашу історію цікаво, несподівано й доступно. Виставка-експедиція «Гривня. Більше ніж гроші» – це шанс по-новому поглянути на національну валюту як частину нашої ідентичності. Це також ще одна можливість нагадати, що незалежність, як політична, так і економічна, починається з поваги до власної історії, частиною якої є гривня”, — наголосив Володимир Дубєй, Голова Правління ТАСКОМБАНКУ. 

“UKRSIBBANK BNP Paribas Group пишається, що підтримав виставку-експедицію «Гривня. Більше ніж гроші». Як банк, що має сильну підтримку міжнародної фінансової групи BNP Paribas, і який глибоко відданий сталому відновленню та розвитку України, ми усвідомлюємо, що гривня – це більше, ніж просто валюта. Для українців вона символізує стійкість нації, є символом суверенітету та економічної ідентичності. Ідея виставки відповідає нашій місії та баченню – сприяти стабільній та орієнтованій на майбутнє фінансовій екосистемі, що слугує як людям, так і бізнесу. Підвищення обізнаності про історичну та культурну значущість гривні зміцнює національну єдність і фінансову грамотність, сприяє довірі до фінансової системи та посилює суверенітет України. Ми переконані, що такі ініціативи надихають на довіру, стійкість і спільне бачення процвітаючого майбутнього”, — поділився Голова Правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group Лоран Дюпуш.

“Visa в Україні завжди підтримувала ініціативи, спрямовані на розвиток культури та освіти. Проєкт «Гривня. Більше ніж гроші» є унікальною можливістю показати глибину нашої історії та ідентичності. У партнерстві з Національним банком України ми раді бути частиною цієї подорожі, що допомагає не лише зберегти культурну спадщину, а й розвивати національну гордість”, — прокоментувала Тетяна Чорна, віцепрезидентка, регіональна менеджерка Visa в Україні. 

 

Організатори виставки: Національний центр «Український Дім» та Національний банк України.

 

Проєкт реалізується у співпраці з Державною архівною службою України, Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України та ГО «Платформа культурних ініціатив».

 

Кураторська група: Тетяна Волошина, Аліса Гришанова, Олексій Ананов.

У співпраці з Музеєм грошей Національного банку України: директор Денис Толочко, головний зберігач фондів Андрій Бойко-Гагарін.

 

Наукові консультанти: Богдан Завітій, Владислав Безпалько, Данута Посацька, Зінаїда Зразюк, Наталія Маценко, Микола Бендюк.



Партнери проєкту: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «УКРСИББАНК», компанія «Visa».

 

Технічні партнери: Ajax Systems, ERGO, Caparol Ukraine.

 

Освітні партнери: Центр фінансових знать НБУ «Талан», Національний центр «Мала академія наук України», «Видавництво Старого Лева», Науково-пізнавальний клуб «ДумайРум».

 

Колекції: Музей грошей Національного банку України, Державна архівна служба України, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г. С. Пшеничного, Національний музей історії України, Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Національний заповідник «Софія Київська», Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», Національний художній музей України, Національний музей Тараса Шевченка, Національний музей декоративного мистецтва України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», Довженко-Центр, Музей історії міста Києва та його філії, Музей Шереметьєвих, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, Музей гетьманства, Національний центр «Український Дім», Агентство «Укрінформ», Газета «Голос України», Видавництво «Родовід», Арт-центр Павла Гудімова «Я Галерея», Артфундація «Дукат», Stedley Art Foundation, Abramovych Foundation, Karas Gallery, Lean Art Foundation, Grynyov Art Collection, Ukraїner, Сетрак Бароянц, Микола Бендюк, Ольга Герасим'юк, Едуард Димшиц, Віталій Кравець, Михайло Кулівник, Регіна Лопата, Сергій та Тетяна Лойченки, Єфрем Лукацький, Рустем Скибін, Роман Яців.

 

Графік роботи:

вівторок неділя;

11:00 19:00;

понеділок вихідний.

 

Вартість квитків:
повний – 120 грн;
пільговий – 50 грн (для школярів та студентів).

 

Участь у програмі «Коло Дому» надає доступ до виставок Українського Дому за карткою впродовж року (для двох людей), екскурсій в межах виставкових проєктів (теж для двох людей) та ексклюзивні запрошення на спеціальні події. 

Вартість картки – 1 200 гривень, придбати картку можна в касі Українського Дому.

 

Вхід вільний для:
пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їхніх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень). 

 

РЕКЛАМА