Вдавали волонтерів та грабували пенсіонерів: судитимуть 4 учасників етнічної організованої групи (фото)

Вдавали волонтерів та грабували пенсіонерів: судитимуть 4 учасників етнічної організованої групи (фото) (GlavPost)

Банда зловмисників під виглядом волонтерів обкрадали і грабували літніх людей на території трьох областей.Про це повідомили в департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції та Харківській обласній прокуратурі.Учасники організованої групи, до складу якої входили особи ромської національності, обкрадали і грабували літніх людей, видаючи себе за волонтерів.

Зловмисники підшуковували жертв у різних регіонах – на території Харківської, Київської та Дніпропетровської областей.Як діяла "схема"Під виглядом працівників соціальних служб грабіжники навідувалися додому до пенсіонерів, пропонували їм отримати продуктові набори і гроші. Зловмисники завжди уточнювали, що при собі мають лише крупні купюри, тому люди мали дати їм решту.

Після виявлення місця зберігання коштів, відволікаючи увагу потерпілих, викрадали їхні заощадження. У разі викриття або опору з боку потерпілого застосовували до господаря фізичну силу.Один із учасників банди щоразу перебував біля помешкання пенсіонерів для попередження спільниць у разі виникнення небезпеки.

Таким способом зловмисники встигли "заробити" 1,8 млн грн.

Усі підозрювані перебувають під вартою. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до тринадцяти років із конфіскацією майна.