Вишняківський спиртзавод на Полтавщині продали з аукціону

Вишняківський спиртзавод на Полтавщині продали з аукціону (GlavPost)

Вишняківський спиртзавод, розташований у селі Вишняки Хорольської територіальної громади, продали за 101,2 млн грн. Аукціон з приватизації окремого майна Вишняківського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт» відбувся 4 березня. Про це повідомили у пресцентрі Фонду державного майна України.За право власності на актив на відкритих торгах змагалися 6 учасників, які збільшили ціну у 4,8 разів – зі стартових 21 176 878 грн до 101 211 780 грн. Для завершення процесу приватизації переможець аукціону, ТОВ «Спіріт етил», повинен підписати протокол про результати аукціону, укласти договір і провести розрахунок. Новий власник отримає спиртосклад, бродильний цех, виробничу лабораторію і будівлю брагоректифікації.

До слова, аукціон відбувся повторно. У грудні 2020-го цей лот вже виставляли. Тоді торги відбулися між 8 учасниками й переможець, ТОВ «РесурсПромЗахід», запропонував за Вишняківське МПД 234 млн грн, але в результаті угоду про приватизацію так і не уклали.

Об’єкт, розташований в селі Вишняки Хорольського району Полтавської області, був заснований ще в 1776 році та модернізований в 2015-му.– Успішна приватизація цього активу є частиною демонополізації спиртової галузі, що стартувала у 2020 році. За результатами прозорих аукціонів до державного бюджету вже має надійти близько мільярда гривень, а найголовніше – розпочалося формування нового ринку спирту. Прозора приватизація спиртових активів відкриває нові можливості як для країни, так і для учасників аукціонів. Інвестори разом з правом власності на об’єкти спиртової галузі отримують ексклюзивну можливість стати першими учасниками нового ринку. Держава отримає надходження до бюджету, інвестиції в модернізацію виробництва, нові робочі місця, – зазначають у Фонді держмайна.

Загалом на приватизацію держава виставить 41 МПД, що входять до держпідприємства «Укрспирт» та ще 37 об’єктів, що об'єднані в концерн «Укрспирт».

Читайте також: Суд відмінив незаконну приватизацію хлібзаводу за 280 млн грн на Полтавщині