Воскресенье
21.10.2018
Меню

Трудова міграція шкодить всій Україні: експерти пояснили, як виправити ситуацію

473 Просмотров • 20.07.2018 17:45

Трудова міграція з України ставить під загрозу не тільки ситуацію на ринку праці, а й перспективи економічного зростання і навіть стабільний курс національної валюти.

Українці, які їдуть на заробітки в країни ЄС, отримують тимчасовий заробіток, однак ставлять під загрозу власну країну, пише «Обозреватель».

Так, в консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) і в звіті Національного банку України ризик трудової міграції поставили в один перелік з наслідками від розриву співпраці з МВФ. Як заявив «Обозреватель» кандидат політичних наук, економічний експерт Олександр Палій, українці можуть легко працевлаштуватися в великих містах: Одесі, Києві, Дніпрі та отримувати стільки ж, як і на низькокваліфікованих роботах в Польщі.

В цьому році загроза впливу трудової міграції на ситуацію в економіці вперше була включена в консенсус-прогноз МЕРТ. Уже зараз в більшості лікарень – дефіцит молодшого медичного персоналу. Крім цього, роботодавці скаржаться на брак робочих кадрів. У Національному банку також відзначають: серед основних загроз для України – трудова міграція.

Згідно зі звітом Міжнародної організації праці, більшість українців їдуть на заробітки в Польщу. Там вони знаходять низкокваліфіковану роботу. Левова частина мігрантів працює без офіційного працевлаштування, а, значить, втрачає право на пенсію в Україні.

«В Європі не так вже й легко влаштується. Зараз в Україні працюють соціальні ліфти, до нас приходять бізнесмени з Туреччини, інших країн. Бачать тут перспективу. Реалізувати себе в Україні можна», – зазначає Палій. При цьому експерт упевнений: влада повинна створити умови, які дозволять повертатися трудовим мігрантам і легко відкривати тут власний бізнес без корупції. «У них часто є вже якийсь капітал. Потрібна дерегуляція, щоб вони могли повернутися і успішно реалізувати себе тут», – пояснює Палій.

Щоб вирішити проблему, також необхідно підвищувати рівень заробітних плат. І український бізнес, відзначає експерт, вже зараз намагається піднімати оклади своїм співробітникам для того, щоб конкурувати з польськими роботодавцями.

Share This:

загрузка...
РекламаРеклама

Знову Bravo: українські туристи вже півдоби не можуть вилетіти з Києва

244 Просмотров • 18.10.2018 13:56

Кран шаровый латунный муфтовый

Кран шаровый латунный муфтовый – особенности и преимущества трубопроводной запорной арматуры Кран шаровый часто встречается в различных инженерных коммуникациях, бытовых и ...

208 Просмотров • 17.10.2018 18:09

Скільки мільйонів заробив очільник «Укрпошти» у 2017 році

Генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський заявив, що за 2017 рік заробив 3,9 мільйона ...

704 Просмотров • 11.10.2018 14:16

...