Куди подіти свого улюбленця, якщо плануєте мандрівку на новорічні свята: поради фахівців

Існує чимало варіантів, куди подіти свого улюбленця, якщо плануєте мандрівку на новорічні свята: залишити вдома самих, відправити в готель чи взяти із собою.

Про те, як обрати такий, щоб і недорого, і без зайвого стресу для тварини - йдеться 18 грудня у сюжеті ТСН.19:30.

Зі своєю кішкою Хлоєю киянка Ірина Шкеда подорожує вже не вперше. Спочатку - каже - пробувала залишати на знайомих, але Хлоя була проти, бо сприймає тільки її, а чужих людей - не любить.

Відтоді Хлоя мандрує разом із власницею. Для подорожі потягом треба мати паспорт, щеплення і квиток для тварини. Він коштує 20 гривень. Мандрувати з котом - не лише бюджетно, а ще й весело - певна Ірина.

"Поїздки проходять по-різному абсолютно. Одного разу я її знімала з голови пасажира – я не помітила, як вона втекла з переноски і довелося вибачатися", - згадує жінка.

Попри такі інциденти більшість подорожніх на пухнастого сусіда реагують нормально, дехто і зовсім не помічає. Але тільки не діти.

"Через 5 хвилин після відправлення цілий вагон дітей збирається в мене в купе і просять погладити кицю", - продовжує Ірина.

Кореспондент ТСН Святослав Родюк теж бере свою кішку Фарго у мандрівки. Але тільки, якщо вони довготривалі. Якщо ж треба поїхати з дому на день-два – спокійно залишає її саму.

"Залишаю більше води. За їжу ж попіклується автономна годівниця. Вона висипатиме корм зранку і ввечері. Для того, аби моя відсутність Фарго не лякала - я записав свій голос. Саме він звучатиме із годівниці, коли настане час їсти", - розповідає він.

Натомість, зоопсихологи проти таких експериментів. Залишати самих можна тварин, які обійдуться без людської уваги. Це гризуни, рибки, черепахи і папуги. Для інших треба шукати прихисток. Найкращий варіант - запросити пожити до себе знайомих. Якщо такої можливості немає - в Інтернеті можна знайти людину, яка готова взяти тварину до себе. Ціни за послугу стартують від 100 гривень за добу. Але варто бути обережним у виборі помічника - зауважують фахівці.

"Це небезпечно, невідомі люди, як їм можна довіряти. Для них це бізнес. Можна лише в тому випадку, якщо там є онлайн-відеонагляд і ви зможете контролювати їх і спостерігати за своєю твариною", - застерігає зоопсихолог Сергій Клочко.

Ще один непоганий варіант - спеціалізований зооготель.

За словами фахівчині з поведінки тварин Сандри Іщенко, день у такому закладі повноцінно розписаний.

У приміщенні підтримують комфортну температуру. За порядком стежить вихователька. Якщо тварина не розуміє української - теж не проблема. З нею знайдуть спільну мову. А ще годуватимуть за графіком, вигулюватимуть 5 разів на день і тренуватимуть. Для собак така послуга обійдеться 730 гривень. Відправити у готель кота - трохи дешевше - 350. Але добре, щоб такі гостини не затягувалися - кажуть у готелі. Бо буває власники залишають тварин, а потім по них не повертаються.

Раніше сову-мандрівницю - пташку, яка приїхала до Нью-Йорка разом з різдвяною ялинкою, успішно випустили на волю. Маленьке совеня знайшли у гілках дерева, яке мали встановити перед Рокфеллер-центром. Пташка подолала разом з ялинкою 270 кілометрів і була трохи виснажена. Про маленьку Роккі - як її охрестили у пресі - добре подбали зоологи. Відтак, за кілька днів сова одужала і була готова продовжити щорічну пташину міграцію на південь.

Джерело: ТСН