У Мінфіні допустили можливість перенесення запланованої на весну індексації пенсій

Заплановану на березень 2021 року щорічну індексацію пенсій можуть відкласти. Кінцеве рішення ухвалять після розрахунків бюджету Пенсійного фонду.

Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє пресслужба Мінфіну.

Голова Мінфіну запевнив, що у проєкті держбюджету на наступний рік кошти на індексацію пенсій передбачені, але щодо дати ще тривають дискусії.

"Наголошую, що кошти на щорічну індексацію пенсійних виплат передбачено у повному обсязі. Наразі дискутуємо про терміни індексації – від березня чи пізніше. З’ясуємо остаточно після оцінок та розрахунків бюджету Пенсійного фонду", – сказав Марченко.

Крім того, очільник Мінфіну наголосив, що дефіцит Пенсійного фонду, який фінансується із держбюджету, щороку зростає. З його слів, це проблема, яка вимагає системного рішення і модернізація має бути глобальною.

"Можливостей щось "побілити", "пофарбувати" чи "підкрутити" вже немає. Трансферти Пенсійному фонду в 2021-му сягатимуть 195 мільярдів. Це – відповідь тим, хто сумнівається, що “в консерваторії” потрібні радикальні зміни", – висловився міністр.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики спрогнозували, що через 10 років нові пенсіонери в Україні отримуватимуть пенсію у понад 6 тис. грн. А от середній розмір пенсій нинішніх пенсіонерів через 10 років становитиме 4184 грн.

Джерело: ТСН