Масову загибель риби розслідує поліція в Тернопільській області, на ставі у селі Соколів загинули тисячі карасів. Вони піднімалися на поверхню водойми, щоб вхопити хоч трохи кисню - згодом водойма вкрилася шаром мертвої риби, йдеться в ТСН.12.00.
Місцеві рятують напівживу рибу, щоб випустити її в іншу водойму, бо на цьому ставку вона вся спливла на поверхню. "Це біда! Весь мальок, не буде риби взагалі. Вся дохла", - кажуть люди.
Мальок повністю вкрив берег і сталося таке не вперше, кажуть місцеві. "Це часто буває, майже кожного року таке. Запах дуже поганий тут, неможливо дихати. Щось чи випускають у цю воду, бачите, що вода чорна, вона смердить гноєм", - каже Надія Рубайко.
Жінка натякає на викиди з молочного комплексу, який розташований у селі. Поруч з ним протікає потічок, що впадає у ставок. Цю версію підтримує і керівництво місцевої громади. Але, кажуть, підприємство приватне, доступу та важелів впливу до нього не мають. "Той комплекс власник купив задовго до моєї каденції, задовго до каденції цих депутатів", - каже голова Золотопотіцької ОТГ Ростислав Кушик.
Хоча ще навесні виділили земельну ділянку у селі для побудови очисних споруд, але їх досі нема. Чи скидали щось у став журналісти ТСН намагались дізнатися на самій молочній фермі, та їх не пускають і на поріг. А телефоном керівник усі звинувачення спростовує.
"Зараз ми практично виключили витік будь-якої рідини, будь-яких наслідків життєдіяльності, утримання худоби за межі ферми", - переконує директор молочного комплексу Казимир Попіль.
І натякає на забруднення ставу самими ж селянами. "Там і картопля плаває і помідори, купи сміття якогось. Тобто ви самі розумієте, що люди самі призвели до того", - додає чоловік.
Деякі місцеві підтверджують, що у річечку, яка наповнює став, самі ж селяни повиводили септики. "Сміття викидають, пляшки, кури дохлі, качки, кролі, все що є, вони скидають в річку. І каналізації виходять, майже в кожном будинку зараз є туалети і їх вони проводять в річку", - каже мешканка Соколова Ольга Когут.
"Нами виявлено скид з підприємства. Фіксували, що була відведена труба і речовина невідомого походження протікала відвідним каналом, який потрапляв у меліративний канал, а потім потічок", - повідомляє завідувач сектора екологічної інспекції у Тернопільській області Тетяна Вовчук.
Хто ж забруднив став настільки, що риба у ньому задихнулася, розслідують правоохоронці, уже розпочали кримінальне провадження.
Кореспондент Світлана Павук.
Джерело: ТСН