Українські бійці знищили іранський дрон-камікадзе Shahed-136, які росіяни перейменували в "Герань". Ворожий безпілотник військові знищили за допомогою стрілецької зброї.
Про це сьгодні, 7 листопада, повідомили сторінці 28-ї бригади імені Лицарів Зимового походу у Facebook.
"Мобільний підрозділ Курта 28-ої омбр, який нещодавно знищив Shahed "Герань-1", цього разу приземлили і "Герань-2". Воїни вкотре вивели БпЛА з ладу стрілецькою зброєю, після чого він здетонував у повітрі. Тепер ця купка металобрухту нікому не зашкодить, а хлопці вже чатують за наступними", - йдеться у повідомленні.
Іранські дрони на війні проти України
Росія у війні проти України використовує іранські дрони-камікадзе "Shahed-136", які в РФ перейменували в "Герань", і видають їх за свої розробки. Росіяни постійно атакують українські міста цими безпілотниками.
Інструктори з Ірану допомагають росіянам запускати дрони з тимчасово окупованих Криму та Херсонської області. Присутність іранських інструкторів на території, тимчасово захопленій росіянами, вкотре доводить, що Тегеран є співучасником Москви у воєнних злочинах проти України.
Раніше Іран спростовував постачання озброєння Росії. Але 5 листопада видання Associated Press опублікувало статтю, в якій міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахіан вперше визнав, що його країна поставила Росії безпілотники. Втім, він наголосив, що передавання зброї нібито відбулася до початку війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що якби не іранське постачання зброї РФ, "ми б зараз були вже ближче до миру". Він додав, кожен, хто "допомагає Росії подовжувати цю війну, повинен разом із нею відповідати й за наслідки війни".
Читайте також:
"Росію та Іран схопили на гарячому": більшість Радбезу ООН підтримала розслідування щодо дронів, які використовує РФ
У розвідці викрили цілі окупантів, які вони бомбитимуть іранськими ракетами
Влучання 13 ракет та 36 дронів: у Повітряних силах розкрили деталі російської атаки