Дата публікації Два поліцейських, які влучили в дитину, можуть отримати 12 років позбавлення волі – Маляр
Опубліковано 04.06.19 09:19
Дата оновлення Два поліцейських, які влучили в дитину, можуть отримати 12 років позбавлення волі – Маляр
Оновлено 31.05.25 14:59
Переглядів статті Два поліцейських, які влучили в дитину, можуть отримати 12 років позбавлення волі – Маляр 4

Два поліцейських, які влучили в дитину, можуть отримати 12 років позбавлення волі – Маляр

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

До останнього сподівалась, що хлопчика врятують. Навіть не уявляю біль родини...

По двох моментах, які найбільше доводиться зараз коментувати – відставка і що загрожує тим двом поліцейським.

Відставка використовується в країнах розвиненої демократії як інструмент зняття соціальної напруги. Наприклад, коли є масове невдоволення роботою того чи іншого відомства. Пам’ятаєте, як нещодавно міністр навколишнього середовища Бельгії подала у відставку після масових протестів? Плакала, але пішла.

Якщо я правильно зрозуміла вчорашній брифінг, то заяву про відставку очільника поліції Київської області вже підписано.

Але на сайті Нацполіції йдеться, що він крім відставки просив направити його в зону бойових дій (ООС). Ця інформація потребує роз’яснення, бо незрозумілі мотиви і мета.

Відставка не заміняє кримінальну відповідальність, тому два поліцейських, які стріляли по банках, а влучили в дитину, мусять відповісти за законом.

Кваліфікація дій злочинця – це найбільш дискусійна тема в кримінальному праві, тому викладаю власну версію кваліфікації. 

З тієї інформації, яка відома станом на четверте червня з відкритих джерел, в діях тих двох поліцейських є ознаки двох злочинів – вбивства з необережності та хуліганства. Поки що пишу "тих двох", бо незрозуміло, хто з них які саме дії вчиняв. 

Ситуація для мене поки що виглядає так: двоє поліцейських стріляли з хуліганських спонукань в місці, де могли знаходитись люди. Вони не передбачали можливості настання таких наслідків, хоча повинні були і могли їх передбачити. 

Щодо санкцій: вбивство з необережності – до п’яти років позбавлення волі, хуліганство (ч.4 ст. 296) – до cеми років. Тобто, якщо буде саме така кваліфікація, то максимальний термін покарання, який може бути призначений, – це 12 років позбавлення волі.

Але це попередня оцінка, можливо, слідство встановить якісь інші факти.

Анна МАЛЯР