Дата публікації На Прикарпатті вперше за 18 років виявили збудника кліщового енцефаліту
Опубліковано 19.08.22 10:46
Дата оновлення На Прикарпатті вперше за 18 років виявили збудника кліщового енцефаліту
Оновлено 31.05.25 20:13
Переглядів статті На Прикарпатті вперше за 18 років виявили збудника кліщового енцефаліту 2

На Прикарпатті вперше за 18 років виявили збудника кліщового енцефаліту

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

Фахівці Івано-Франкіського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ провели дослідження іксодових кліщів для виявлення РНК збудника кліщового енцефаліту. Серед проб виявилися позитивні результати.

Про це повідомили у пресслужбі Центру контролю та профілактики хвороб Мінохорони здоров'я.

Зазначається, що серед проб з довкілля виявили позитивні результати у Калуському районі.

У Центрі наголошують, що останні зареєстровані позитивні випадки в Івано-Франківській області були зафіксовані 2004-го. Зокрема, і в Калуському районі.

Вірусний кліщовий енцефаліт - природно-вогнищеве гостре інфекційне вірусне захворювання. Це одна з особливо небезпечних інфекцій - з переважним ураженням центральної нервової системи у вигляді енцефаліту, що може привести до інвалідності, а інодідо смерті. Інкубаційний період у середньому триває 2-15 днів (від 2 до 60 днів) після укусу кліща.

Зараження людини відбувається під час кровоссання кліща, під час випадкового роздавлювання кліща, розчісування місця укусу та втиранні в шкіру зі слиною чи тканинами кліща збудника інфекції.

Як повідомлялося, двоє людей померли внаслідок алергічної реакції на укус комахи. Це сталося 21 липня на Закарпатті.

Читайте також:

В Україні активізувалися небезпечні кліщі: як та коли проявляється хвороба Лайма (фото)

Вакцина проти хвороби Лайма перейшла до третьої фази випробувань - Pfizer

Як захистити домашнього улюбленця від кліщів