Австралія розглядає можливість дипломатичного бойкоту зимової Олімпіади у Пекіні - ЗМІ

Австралія розглядає можливість дипломатичного бойкоту зимових Олімпійських ігор у Пекіні на тлі занепокоєння добробутом китайської тенісистки Пен Шуай.

Про це у четвер, 25 листопада, із посиланням на власні джерела повідомляє The Sydney Morning Herald.

За даними видання, австралійські політики з Ліберально-національної коаліції та опозиційної Лейбористської партії закликають уряд не відправляти на Олімпіаду офіційну делегацію. Відомо, що відповідне рішення також розглядають у США та Великій Британії.

"Австралійський уряд очікує рішення адміністрації Байдена, перш ніж він зробить заклик про те, чи приєднуватися до дипломатичного бойкоту, і воліє робити будь-які кроки спільно з іншими країнами-однодумцями", - йдеться у матеріалі.

Згідно з одним із варіантів, Австралія не буде відправляти урядовців, зокрема посла, до Пекіна, але відмовиться публічно називати це бойкотом. Міністр спорту Річард Колбек та міністр закордонних справ Маріз Пейн уже, найімовірніше, не приїдуть.

Як повідомлялося, 35-річна колишня перша ракетка світу в парному рейтингу WTA Пен Шуай на початку листопада звинуватила у сексуальному насильстві колишнього віце-прем'єра Китаю 75-річного Чжана Гаолі.

На своїй офіційній сторінці у китайській соцмережі Weibo тенісистка коротко згадала, як у 2011 році вступила у сексуальні стосунки з політиком, коли той ще працював у Тяньцзіні. Але невдовзі вони припинили спілкування, оскільки Гаолі отримав підвищення та переїхав до Пекіна. Через сім років, коли він завершив політичну кар'єру, він знову зв'язався з тенісисткою. Пен Шуай заявила, що Гаолі змусив її до статевого акту.

Після публікації Шуай припинила виходити на зв'язок та відповідати на дзвінки. Водночас китайські урядові ЗМІ неодноразово публікували відеоролики, які нібито доводять, що спортсменка перебуває у безпеці, а 21 листопада Шуай вперше після інциденту вийшла на зв'язок і поговорила із президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом.

Втім, у The World Players Association заявили, що "відеодзвінок Міжнародного олімпійського комітету не лише не дав необхідних гарантій, а й посилив тривогу в усьому світі, порушивши безліч питань, які справедливо ставили правозахисні організації, зокрема Human Rights Watch".

Зауважимо, що це перший випадок, коли проти одного з високопосадовців Китаю висунули подібне звинувачення. У вівторок Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що ситуація з Пен не є дипломатичним питанням.

Читайте також:

Велика Британія розглядає можливість дипломатичного бойкоту зимової Олімпіади у Пекіні - Times

"Розглядаємо такий варіант": Байден прокоментував можливий дипломатичний бойкот Олімпіади в Пекіні

У Китаї оприлюднили лист від тенісистки, яка зникла після звинувачень на адресу впливового політика в сексуальному насильстві