Чому українські чиновники не хочуть конкурувати податковою ставкою з іншими країнами?

Чому українські чиновники не хочуть конкурувати податковою ставкою з іншими країнами? (GlavPost)

У середу, 14 червня, відбулося засідання Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів. На ньому керівництво та фахівці Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) представили криптоспільноті текст нової редакції Закону України «Про віртуальні активи», а також супутні зміни до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів.

Основна думка одного з присутніх на засіданні представників Верховної Ради була в тому, що українські чиновники не ставлять за мету зробити нашу країну криптовалютною Меккою та не збираються конкурувати з іншими державами податковою ставкою. Більшість присутніх була здивована такою заявою, адже криптоспільнота покладала великі надії на нове законодавство.

Прокоментував цю позицію керуючий партнер International Trade Group Ігор Порох, який був учасником засідання з боку представників криптоіндустрії.

Експерт наголосив, що Україна входить до топ-3 глобального індексу впровадження криптовалют за 2022 рік, поступаючись лише В'єтнаму та Філіппінам. Про це свідчать дослідження аналітичної фірми Chainalysis.

Безліч провідних фахівців у сфері блокчейну та криптовалют – вихідці з України. На жаль, вони змушені шукати інші юрисдикції для реалізації себе та свого потенціалу – вважає Ігор Порох.

«У сусідніх країнах, наприклад, Латвії, є можливість отримати ліцензію з податковою ставкою всього 5%. Стандартна ставка 15% застосовується лише у разі доходу понад 300 тис. євро. Це більш приємна та цікава політика для компаній, яка приваблює бізнес у країну», – впевнений експерт.

Окремою тезою від представника Верховної Ради на нараді прозвучала думка, що фізособи та компанії, які працюють у сфері віртуальних активів, не повинні мати преференцій і працювати нарівні з класичним бізнесом. Ігор Порох також категорично не погодився із таким твердженням.

«Криптовалютний ринок є ще дуже молодою індустрією. Однак вона дозволяє працювати віддалено і не прив'язує людину до одного місця. Саме тому важливо мотивувати відкривати офіси та ліцензуватися саме в Україні».

Також експерт упевнений, що ухвалення стандартної податкової ставки 18% та 1.5% військовий збір не збільшить надходження до українського бюджету. На його думку, їх буде значно менше, ніж могло бути при ставці, наприклад, 5%. «Такий рівень набагато комфортніший і привабливіший для криптоспільноти. На жаль, парламентар не сильно хотів чути бізнес та діяти в його інтересах», – шкодує Ігор Порох.

Як представник криптобізнесу, експерт упевнений, що податковою ставкою 18% держава позбавляє можливості працювати великі платіжні системи в Україні, IT-компанії, які займаються розробкою блокчейнів, та криптовалютні біржі.

 


РЕКЛАМА

На думку Ігоря Пороха, якби держава затвердила 5% + військовий збір 1,5%, уже через рік ми побачили б у рази більший інтерес з боку компаній та фізичних осіб, які прагнули б працювати в українській юрисдикції та сплачувати податки до скарбниці України.

РЕКЛАМА