Також Кремль і далі буде намагатися енергетично шантажувати Європу.
Таку думку в інтерв'ю ТСН.ua висловив колишній помічник міністра оборони США зі справ міжнародної безпеки та колишній заступник генсека НАТО Александр Вершбоу.
"Росія, швидше за все, перегрупує свої сили якомога краще, як тільки зможе, з метою стабілізації поля бою, намагаючись скасувати принаймні деякі нещодавні досягнення України та консолідувати контроль над Донбасом. На Путіна зростає тиск з боку прихильників жорсткої лінії з метою посилення конфлікту, враховуючи загальну мобілізацію. Однак я вважаю, що він продовжуватиме опиратися цьому кроку, бо це може спровокувати громадську опозицію війні, поки що незначну, але яка зрештою може поставити під загрозу контроль над владою Путіна", - сказав він.
Александр Вербшоу також вважає, що Кремль і далі буде намагатися шантажувати Європу енергоресурсами, щоправда, скоріш за все, безрезультатно..
"Путін все ще сподівається, що російський енергетичний шантаж підірве європейську підтримку санкцій з настанням зими, і що США та їхні союзники втомляться від тягаря озброєння України перед обличчям російських загроз ескалації. Однак Путін недооцінив єдність союзників на початку вторгнення, і, швидше за все, він знову помилиться", - вважає ексзаступник генсека НАТО.
Як повідомлялося, Байден застеріг Путіна щодо застосування хімічної чи ядерної зброї проти України.
Читайте також:
У Кремлі обговорювали застосування ядерної зброї проти України: Піонтковський - про те, чи бояться у РФ наслідків
Чи застосує Росія ядерну зброю, якщо Україна вдарить по її території: відповідь експерта
"Сотня метрів - і ми б прокинулися в іншій дійсності": в ОП відреагували на обстріл Південноукраїнської АЕС
Влучання 13 ракет та 36 дронів: у Повітряних силах розкрили деталі російської атаки