Відбір на ЧС-2022: розклади для збірної України перед останнім туром - як "синьо-жовтим" вийти до плейоф

Європейська кваліфікація на Чемпіонат світу-2022 наближається до свого завершення. Національним командам залишилося провести по одному поєдинку, після чого стануть відомі всі володарі 10 прямих путівок на мундіаль та імена 12 учасників стикових матчів.

Читайте також: ЧС-2022: хто вже вийшов до фінального турніру

Збірна України підходить до вирішального туру не в найкращому турнірному становищі. Перемога фінів над боснійцями в матчі передостаннього туру, який команда Олександра Петракова пропускала, дозволила "суомі" посунути українців з другої сходинки в групі. Франція ж, познущавшись із Казахстану, забезпечила собі перше місце та пряму путівку на мундіаль в Катарі.

ТСН Проспорт детально розповідає про ситуація в групі збірної України перед заключним туром і розглядає варіанти, за яких наша національна команда таки фінішує другою та потрапить у стикові матчі за право зіграти на планетарній першості.

Турнірна таблиця групи D перед останнім туром:

Франція (15 очок, 7 матчів); Фінляндія (11, 7), Україна (9, 7); Боснія та Герцеговина (7, 7); Казахстан (3, 8).

Матчі, що залишилися:

16 листопада (21:45): Фінляндія - Франція, Боснія та Герцеговина - Україна

Що потрібно збірній України для виходу до плейоф

Перемога України над Боснією і Герцеговиною та поразка фінів від Франції у паралельному матчі. У такому разі підопічні Петракова точно посядуть другу позицію в групі, випередивши "суомі" в підсумковій таблиці на одне очко (12 проти 11).

Перемога України над Боснією і Герцеговиною та нічия в поєдинку Фінляндія - Франція за умови, що "синьо-жовті" матимуть перевагу над фінами за додатковими показниками.

У разі рівності очок на визначення позицій команд в групі впливають додаткові показники. Головний з них - різниця забитих і пропущених м'ячів. Перед останнім туром у "синьо-жовтих" різниця м'ячів становить 9:8, а у "суомі" - 10:8.

Додаткові показники за рівності очок у двох та більше команд:

1. Різниця забитих м'ячів

2. Кількість м'ячів, забитих у всіх іграх

3. Результат очних зустрічей

4. Жеребкування

Тобто якщо в матчі Фінляндія - Франція рахунок буде 0:0, то Україні достатньо здолати Боснію і Герцеговину з різницею в один м'яч. Це дозволить українцям щонайменше зрівнятися з фінами за різницею голів та обійти їх завдяки очним зустрічам (у Києві команди розписали нічию 1:1, а в Гельсінкі українці здолали фінів 2:1).

Якщо ж Фінляндія та Франція зіграють у результативну нічию, то українцям необхідно буде обігрувати боснійців з більшою кількістю забитих м'ячів. Наприклад, якщо фіни з французами закінчать матч із рахунком 2:2, то Україну задовільнить перемога над боснійцями з рахунком 3:2 та більше.

Якщо Фінляндія зіграє з Францією внічию з будь-яким рахунком, то Україну гарантовано влаштує перемога над Боснією і Герцеговиною з різницею у два м'ячі. У такому разі у фінів різниця м'ячів залишиться +2, а в України вона стане як мінімум +3, що й дозволить "синьо-жовтим" фінішувати другими в своїй групі.

Однак якщо Фінляндія в останньому турі переможе Францію, то точно збереже за собою другу сходинку і абсолютно не важливо, з яким рахунком Україна переможе боснійців.

Дивіться також: Відбір на ЧС-2022: хто зіграє у стикових матчах

Переможці груп напряму вийдуть до фінальної стадії ЧС-2022. Команди, що посядуть другі місця, та дві найкращі збірні Ліги націй УЄФА-2020/21, які не забезпечили собі потрапляння на мундіаль, позмагаються у двораундовому плейоф за останні три путівки на світову першість.

Стикові матчі будуть зіграні 24 і 29 березня 2022 року. Жеребкування стикових матчів відбудеться 26 листопада в Цюріху.

ЧС-2022 прийме Катар 21 листопада - 18 грудня 2022 року. Жеребкування фінальної стадії відбудеться у квітні 2022 року.