12 грудня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

Який день

Указом Президента від 18.10.1997 № 1167/97 в Україні встановлено свято — День Сухопутних військ України, яке святкується щорічно 12 грудня. Сухопутні війська збройних сил є головним носієм бойової могутності незалежної Української держави. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань, вони відіграють вирішальну роль у виконанні своїх функцій, як в мирний, так і воєнний час. За чисельністю вони складають майже половину збройних сил України.

2 лютого 2017 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією проголосила 12 грудня Міжнародним днем нейтралітету (International Day of Neutrality). Цього дня пропонується всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних і регіональних організацій, а також неурядовим організаціям і приватним особам проводити освітні і інші заходи, спрямовані на підвищення обізнаності громадськості в цій сфері.

Яке православне свято

Православна церква 12 грудня вшановується пам’ять святого Парамона, який постраждав за віру разом з іншими 370 мучениками 250 року. Як відомо, Парамон був ув’язнений язичниками, які примушували його зректися християнського вчення. Саме Парамон спочатку заступився за праведних християн, щодо яких були організовані масові гоніння. Внаслідок, його піддали мукам, а потім обезголовили разом з іншими заарештованими.

Які традиції на свято

Парамона називали Зимовказівником, оскільки саме цього дня можна було передбачити погоду на найближчий час. Також вранці 12 грудня брали мітли або віники, щоб очистити дахи від снігових шапок. Не можна було застосовувати для цих цілей лопату, прикмети пояснювали, що це робиться, щоб дах не продірявився. Погода до 12 грудня встановлювалася досить холодна, і люди вірили в те, що цього часу Зима блукає у ведмежій шкурі вулицями і навіть дахами, будить жінок рано-вранці, щоб ті топили печі і готували їжу, оскільки вранці вставати було дуже важко.

Іменини: Данило, Сергій, Федір, Парамон, Микола, Денис, Іван, Платон, Кіра

Що не можна робити

Нікому не доводьте сьогодні свою правоту та не драматизуйте ситуацію.

Не займайтеся ворожінням, яке є небезпечним для життя.

Що можна робити 12 грудня

12 грудня необхідно було годувати курок гречкою тільки з правого рукава – так вони почнуть раніше нестися.

В західну стіну лазні вбивали цвях у нижню колоду, щоб споруда була міцною, і ніхто в родині не хворів.

Казали, що 12 грудня потрібно обов’язково позичити щось у сусідів: хліб, яйця, масло, тощо. Так можна привернути до себе удачу на наступний рік.

Що сталося цього дня

1635 — у Варшаві після лютих мук страчений Іван Сулима.

1674 — у Києво-Печерській друкарні вийшов перший короткий нарис історії України — "Синопсис".

1764 — російська імператриця Катерина II скасувала Гетьманщину в Україні.

1818 — у Полтаві відкрили Інститут шляхетних панянок.

1901 — італійський винахідник Гульєльмо Марконі провів перший вдалий сеанс трансатлантичного радіозв’язку — сигнал букви "s" азбукою Морзе було передано з Великої Британії до Ньюфаундленда (Канада).

1925 — у США відкрили готель "Мотель", що дав назву всім мотелям.

1937 — в СРСР відбулися перші вибори у Верховну раду за новою Конституцією.

1955 — британський інженер Крістофер Кокерелл запатентував перше судно на повітряній подушці

1979 — Політбюро ЦК КПРС ухвалило ввести радянські війська в Афганістан.

1990 — рішенням 14-ї сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО у Банффі (Канада) до списку Світової спадщини ЮНЕСКО за № 527 внесли перші українські об’єкти під назвою "Софійський собор у Києві та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра".

1991 — Верховна Рада України ухвалила закон, яким скасувала кримінальну відповідальність за добровільні гомосексуальні стосунки.

1991 — незалежність України визнала Грузія.

1996 — президент США Білл Клінтон призначив державним секретарем Мадлен Олбрайт, яка стала першою в історії США жінкою на цій посаді.

2007 — у Дніпропетровську (нині — Дніпро) почався суд над найкривавішим маніяком в історії України ("пологівським маніяком") — Сергієм Ткачем. Суд довів 29 вбивств. Після вироку (довічне ув’язнення; 23 грудня 2008) Ткач зізнався у скоєнні ще понад 30 злочинів.

2007 — Національна Рада Словацької Республіки ухвалила Декларацію, якою засуджує Голодомор 1932-33 в Україні як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом.

2008 — Швейцарія приєдналася до Шенгенської зони і стала 25-ю країною-учасницею угоди про безвізове переміщення.

Народні прикмети на 12 грудня

Сніг пішов 12 грудня – скоро буде заметіль

Зоря пофарбована в червоний колір вранці 12 грудня – скоро почнуться сильні вітри

Сніг ще не випав – значить, до 19 грудня будуть сильні морози

Червона зоря 12 грудня – буде ясний день.

Нагадаємо, що пророкують зірки 12 грудня. Гороскоп для всіх знаків

Джерело: ТСН