Через незвичну активність РФ у Балтійському морі Швеція підвищує військову готовність

Через незвичну активність РФ у Балтійському морі Швеція підвищує військову готовність (GlavPost)

У Швеції виявили нетипову активність Росії в Балтійському морі, тому ЗС Швеції вирішили посилити військову готовність своє армії.Таку заяву у п'ятницю, 14 січня, зробив головний військовий командувач Швеції генерал-лейтенан Лейф Майкл Клаессон, пише AP.

"Ми вирішили привести наші війська (в готовність - ред.). Це не обов’язково означає посилення загрози, але ми завжди хочемо пристосуватися до ситуації, що склалася", – сказав генерал-лейтенант.

Він підкреслив, що Швеція, яка також не входить до НАТО, помітила біля своїх кордонів низку десантних кораблів північного флоту Росії, які заходили в Балтійське море.Клаессон сказав, що деякі заходи, вжиті шведськими військовими, будуть засекреченими. "Ми будемо діяти в повітрі, на морі, під поверхнею і на землі різними способами і в різних географічних місцях", - сказав він.

Водночас, зауважив він, що заходи будуть видні на стратегічно важливому острові Готланд у Балтійському морі, який перебуває трохи більше ніж за 300 кілометрів (186 миль) від російського ексклаву Балтійського моря Калінінграда.

Читайте також:

Поступки Росії посилять напруженість і стимулюватимуть агресію — Литва про "гарантії безпеки"

Зеленський запропонував тристоронню зустріч з президентами США та Росії — Єрмак

Армії РФ не вистачить вантажівок для вторгнення до України — Forbes

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.