Google.org виділяє грант для допомоги біженцям з України

Google.org виділяє грант для допомоги біженцям з України (GlavPost)

Google.org виділив грант розміром 1,5 млн доларів, щоб допомогти International Rescue Committee (IRC) розширити доступ до критично важливої інформації для тих, хто постраждав від війни в Україні. Завдяки спільному персоналу та ресурсам, IRC підтримує United for Ukraine — новий онлайн-портал для біженців з України, який надає їм психологічну і юридичну допомогу, підтримку в розміщенні та роботу. Протягом наступних шести місяців команда Google.org Fellowship, що складається з 13+ співробітників Google, працюватимуть разом із IRC на волонтерських засадах, щоб допомогти у створенні United for Ukraine і поширити програму Signpost в усьому світі.

 

За оцінками УВКБ ООН, понад 5 млн біженців уже залишили Україну і переїхали до сусідніх країн. Платформа United for Ukraine надаватиме переселенцям точну та актуальну інформацію про такі послуги, як забезпечення тимчасовим житлом і  правової допомоги. Це мережа з понад 400 досвідченими експертами з правових питань і фахівців з психологічної підтримки у понад 30 країнах світу. Платформа стане надійним ресурсом для консолідації та спрощення процесу безпечного залишення країни для переміщених осіб і пошуку довгострокових рішень. United for Ukraine продовжуватиме залишатися ініціативою для суспільства, яку зараз підтримують Signpost Technology, IRC і Google. До підтримки цієї платформи також долучилися компанії Zendesk і Cisco ключові глобальні технологічні партнери IRC і Signpost.

 

Девід Мілібенд, президент і генеральний директор IRC: «Поки мільйони людей продовжують тікати від кризи в Україні, зрозуміло, що нам потрібні сміливі зобов’язання та перспективні рішення — не тільки від урядів і громадських організацій, але й від приватного сектору. Давнє партнерство Google з IRC та їхня підтримка проєкту Signpost є прикладом сміливого та інноваційного мислення, якого ми потребуємо. IRC підтримує продовження співпраці у створенні рішень для подолання наслідків надзвичайної ситуації в Україні. Використовуючи технології та ресурси Signpost, ми розширимо охоплення платформи United for Ukraine, надаючи переміщеним особам важливу інформацію про отримання юридичних послуг і житла тощо».

 

Керівник Google.org в EMEA Роуен Барнетт зазначив: «Надання доступу до достовірної інформації та підключення переміщених осіб, які рятуються від війни в Україні, до критично важливих послуг є надзвичайно важливим аспектом. Ми пишаємося тим, що маємо команду з 13 співробітників Google.org, які протягом останніх шести тижнів приєдналися до команди IRC Signpost задля створення цієї платформи. Ці фахівці працюватимуть безкоштовно протягом шести місяців, щоб допомогти масштабувати ці життєво важливі зусилля».

 

Ніна Левчук і Ольга Хамама, співзасновниці United for Ukraine:

«Натхненні безпрецедентним духом і силою нашої громади, ми плануємо ніколи не зупинятися. Щойно війна закінчиться, ми спрямуємо цю силу на відбудову України і створення опори сучасної демократії та економіки»,

 

У найближчі місяці приватний сектор та агентства з надання допомоги продовжуватимуть співпрацю для створення значимої реакції на наслідки війни в Україні. Наявні рішення для подолання надзвичайної ситуації також залишаться в інструментарії для майбутніх заходів реагування на кризи, оскільки Signpost продовжує розширюватися у всьому світі.

 

Signpost був створений IRC і Mercy Corps в 2015 році під час європейської кризи біженців. Google став партнером проєкту Signpost, беручи участь у розробці першої версії Signpost для біженців у Греції. Відтоді програму Signpost було розширено до 15 країн на 5 континентах. До спільного проєкту приєдналися ще два некомерційних партнери — Internews і NetHope. Охоплення Signpost сягнуло понад 20 млн осіб і допомогає клієнтам ухвалювати важливі рішення та забезпечує надійний доступ до життєво важливих послуг.

 

Про IRC

IRC (International Rescue Committee) допомагає людям, які постраждали від гуманітарних криз (включно з кліматичною) вижити, оговтатися та відновити своє життя. Заснований на заклик Альберта Ейнштейна в 1933 році, IRC наразі працює в понад 40 країнах, що постраждали від кризи, а також у громадах по всій Європі та Америці.  Ми досягаємо тривалого впливу, надаємо медичну допомогу, допомагаємо дітям з навчанням і розширюємо можливості окремих осіб і громад, щоб вони стали самодостатніми, завжди прагнули покласти край нерівності, з якою стикаються зокрема жінки та дівчата.

 

Про «United For Ukraine» (UFU)

United for Ukraine (UfU) — міжнародна громадська організація, яка надає інформаційну і юридичну підтримку тим, хто рятується від війни в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення Росії. Ми залучили партнерів, щоб стати потужною спільнотою та ефективною екосистемою, яка допомагає українцям інтегруватися за кордоном.

 

Про Google.org

Google.org об’єднує некомерційних інноваторів із ресурсами Google для подолання складних для людства викликів і забезпечення участі кожного в цифровій економіці. Та сама технологія, яка полегшує наше життя щодня, також може допомогти розв’язати деякі з найбільших проблем у світі. Саме тому ми застосовуємо провідні технології (наприклад, використання штучного інтелекту в прогнозуванні стихійних лих) для подолання найбільших викликів. Кожен повинен мати змогу долучитися до цифрової економіки. Саме тому ми забезпечуємо навчання цифрових навичок для тих, хто шукає роботу, підтримуємо онлайн-безпеку та медіаграмотність, а також інвестуємо в комп’ютерну освіту для студентів — особливо в недостатньо представлених громадах. Ми знаємо, що найкращі відповіді часто приходять від тих, хто є найближче до проблеми. Саме тому ми об’єднуємо зусилля з некомерційними інноваторами, залучаємо волонтерів Google, технології та понад 200 млн доларів грантів щороку, щоб допомогти посилити їхній вплив.