Посол України в Японії Сергій Корсунський розповів, що для того, щоб залучити Токіо до Кримської платформи, потрібен інший підхід, ніж до західних країн.
Про це він зазначив в інтерв'ю ТСН.ua.
"Ми передали пропозиції щодо цього МЗС Японії. Буду мати зустріч із заступником міністра закордонних справ Японії 29 жовтня, передавати копії вірчих грамот, тож я про це скажу. Можливо, в Києві це не дуже відчувається, але Японія трохи специфічна країна, м’яко кажучи. Вона має свій власний менталітет, підхід і бачення того, як і що робиться. І тут треба інший підхід, ніж до Парижа, Берліна чи Лондона", - сказав посол.
За його словами, у Японії треба створити певне інформаційне тло, для того, щоб було зрозуміло, яким чином Україна хоче долучити Токіо до Кримської платформи, і "що ми від них хочемо".
"На жаль, я вимушений констатувати, що ця робота була трохи недостатньою. Тому сьогодні основний інструмент, який ми вже зараз активно запускаємо, це соціальні мережі. Ви будете здивовані, але головне тут особистісний підхід. Японія – єдина з країн Азії, яка приєдналася до антиросійських санкцій. Нехай вони невеличкі і стосуються 23 фізосіб. Але принципова лінія дотримана. Для них це важливо. Взагалі для Японії багатостороння дипломатія дуже важлива. Вони розуміють, як у нас кажуть, що гуртом і батька легше бити", - зауважив Корсунський.
Повне інтерв'ю посла України в Японії Сергія Корсунського читайте на ТСН.ua.
Нагадаємо, 20 жовтня під час виступу у Верховній Раді президент Володимир Зеленський заявив, що питання Криму повернене в міжнародний порядок денний і зараз створюється формат "Кримська платформа". Це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова, повідомив голова держави. Зеленський зазначив, що вже обговорив ініціативу з представниками ЄС, Британії, Канади та Туреччини. Багато хто погодився приєднатися та брати активну участь.
Джерело: ТСН