У Франції офіційно запустили 5G: ліцензії отримали чотири компанії

У Франції офіційно запустили 5G: ліцензії отримали чотири компанії (GlavPost)

У Франції з 18 листопада телекомунікаційні оператори можуть розпочинати надання послуг із застосуванням новітньої технології мобільного зв’язку і передавання даних п'ятого покоління 5G.За інформацією "Укрінформа", таке рішення за результатами проведеного у жовтні конкурсу з розподілу частот для 5G ухвалив французький регулятор у сфері телекомунікацій Arcep.

Зазначається, що ліцензії на застосування технології 5G у частотному діапазоні 3,4-3,8 ГГц отримали чотири провідні французькі компанії: SFR, Bouygues Telecom, Free М та Orange. За ліцензійними угодами оператори зобов’язані сплатити до державного бюджету 2,789 млрд євро до 2034 року. Окрім цього, введена річна плата за доступ до частот, на яких працює 5G.

Для початку надання послуг із застосуванням 5G оператори повинні вирішити низку адміністративних і технічних питань. Тому технологія мобільного зв’язку і передавання даних може стати доступною до кінця листопада у декількох найбільших французьким містах, зокрема, у Парижі, Марселі, Лілі, Нанті, Монпельє, Ліоні, Тулузі, Бордо та Руені, інформує видання Le Journal du DimancheТим часом у Франції діє активний супротив, зокрема, на рівні керівництва багатьох муніципалітетів, щодо запровадження 5G. Серед головних аргументів противників нової комунікаційної технології – нібито недостатня вивченість щодо впливу на здоров’я людей та негативні наслідки для довкілля.

Своєю чергою, в Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що технологія мереж п'ятого покоління може з'явитися в Україні вже у 2022 році.

Раніше в Мінцифри заявили, що за три роки 95% українців матимуть змогу користуватися 4G.

Джерело: ТСН