У Міноборони розповіли про тиск росіян на українців з окупованих територій для отримання паспортів РФ

У Міноборони розповіли про тиск росіян на українців з окупованих територій для отримання паспортів РФ (GlavPost)

Росіяни тиснуть на українців з тимчасово окупованих територій, щоб громадяни отримували їхній папірець.Про це повідомила заступник міністра оборони України Ганна Маляр на брифінгу 23 червня.

Вона каже, що найбільшого тиску зазнають люди, які працюють на захоплених підприємствах, оскільки країна-агресор примушує українців, які залишилися на тимчасово-окупованих територіях, співпрацювати з ними. Зокрема, це стосується представників освітньої сфери.

"Намагаючись інтегрувати тимчасово окуповані території України до російського простору, Росія розгортає пункти видачі паспортів РФ, тому що планує збільшити кількість громадян РФ, тисне на людей, які вимушено опинилися на тимчасово окупованих територіях, щоб вони почали отримувати ці паспорти. Найбільшого тиску зазнають люди, які працюють на захоплених підприємствах", - розповіла Маляр.Змушують отримувати російські паспорти і незаконно вивозять українські культурні цінності: Маляр розповіла про злочини росіян на захоплених територіях України

За її словами, Росія змушує українців, які вимушено залишилися на тимчасово окупованих територіях, до співпраці з ними, зокрема це стосується працівників освітньої сфери. Проте більшість українців чинить спротив, хоч Росія і придушує активні протести наших людей у тимчасово захоплених регіонах.

"Росія намагається організувати пасажирські перевезення на тимчасово окуповану територію Криму із захоплених територій Херсонської області. Росія продовжує незаконно вивозити українські культурні цінності, так само триває вивезення продукції із захоплених підприємств та зерна", - додала Маляр.

Маляр наголосила, що держава-окупантка веде інформаційні кампанії не тільки на тимчасово-окупованих територіях, але й по багатьох країнах світу з метою перешкодити отримати Україною міжнародну військову допомогу.

"На сьогодні РФ намагається підірвати репутацію України, як надійного партнера, намагається знайти будь-які аргументи для того, щоб переконати західний світ у неможливості або непотрібності надавати Україні військову допомогу", - підсумувала Маляр.

Читайте також:

Квитки до концтабору: Подоляк про роздавання російських паспортів в окупованих регіонах України

У Бучі росіяни розстріляли чоловіка через, імовірно, його прізвище - Bild

Російським диверсантам видали фальшиві українські паспорти: як розпізнати