У Саудівській Аравії побудують екомісто, яким керуватиме штучний інтелект

У Саудівській Аравії побудують екомісто, яким керуватиме штучний інтелект (GlavPost)

Королівство Саудівська Аравія побудує екомісто, в якому не буде шкідливих викидів, а на роботу й додому жителі їздитимуть надшвидким громадським транспортом.Про це пише Daily Mail.

Місто під назвою Лінія простягнеться на 168 кілометрів на березі Червоного моря. Будівництво планують завершити до 2025 року.

У місті буде три лінії — одна для надшвидкого транспорту, поїздка на якому займатиме не більш як 20 хвилин, для пішоходів і для логістичного обслуговування. Управляти всім буде штучний інтелект.Принц Мохаммед бен Салман пообіцяв, що в Лінії не буде машин і вулиць. Але зате будуть школи, клініки, розважальні заклади і зелені зони — все в п'яти хвилинах від будь-якого будинку. Вартість амбітного проєкту — 500 мільярдів доларів. Його профінансує уряд Саудівської Аравії, Державний інвестиційний фонд та місцеві і світові інвестори.

Місто Лінія стане рідним для 1 мільйона жителів і буде інтегроване в навколишній ландшафт. Очікується, що в ньому буде створено 380 тисяч робочих місць і до 2030 року цей проєкт принесе 48 мільярдів доларів у ВВП королівства. Всі міські забудови будуть на 100% забезпечені екологічно чистою енергією.

"Нам необхідно перетворити концепцію звичайного міста на концепцію футуристичного", — додав принц Мухаммед.

Нагадаємо, що на Фарерських островах побудували 11-кілометровий підводний тунель з автомобільною розв’язкою на дні Атлантичного океану на глибині 187 метрів. Це перший такий проєкт у світі.

Джерело: ТСН