Ухвалено концепцію розвитку штучного інтелекту в Україні: що це дасть державі

Ухвалено концепцію розвитку штучного інтелекту в Україні: що це дасть державі (GlavPost)

У середу, 2 грудня, Кабінет міністрів України ухвалив Концепцію розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, розробкою якої займалося Міністерство цифрової трансформації. Концепція відкриває для країни низку можливостей.Про це повідомив віцепрем'єр-міністр України, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Україна має неабиякий потенціал у сфері штучного інтелекту (ШІ).

"Ми маємо найбільшу кількість компаній-розробників технологій штучного інтелекту у Східній Європі. Компанії у сфері АІ з українським корінням вже придбали міжнародні корпорації, такі як Snap, Google, Rakuten. Активно використовуються в різних сферах й чатботи. Мінцифра працює над створенням умов, щоб ШІ став одним із ключових драйверів цифрової трансформації та зростання економіки України", - повідомив міністр.За інформацією Федорова, ця Концепція відкриває для країни наступні можливості:

охоплення сегменту світового ринку технологій ШІ та увійти до топ-рейтингів країн з високим розвитком ШІ;

залучення мільярдів інвестицій;

участь України в діяльності міжнародних організацій та залучення до ініціатив і формування стратегій розвитку ШІ в світі;

впровадження ШІ у сферах освіти, економіки, суспільного управління, кібербезпеки, оборони;

правове поле для використання ШІ відповідно до міжнародних стандартів.

"Розвиваючи сферу штучного інтелекту, ми забезпечуємо конкурентоспроможність України на міжнародному ринку. Ще один важливий крок для України", - резюмував Михайло Федоров.

Як повідомлялося раніше, у Києві може з'явитися штучний інтелект керування транспортним трафіком.

Джерело: ТСН