Вчені виявили скамʼянілість проторозавра, що схожі на фентезійних драконів

Вчені виявили скамʼянілість проторозавра, що схожі на фентезійних драконів (GlavPost)

Учені оголосили про відкриття скам'янілостей проторозавра, який існував понад 240 мільйонів років тому. Це виявлення стало можливим завдяки 10-річним дослідженням співробітників з Шотландії, Китаю і США, які зосередилися на аналізі зразків цього древнього ссавця. Результати дослідження були опубліковані у журналі Earth and Environmental Science: Transactions of the Royal Society of Edinburgh.


РЕКЛАМА

Проторозавр, відомий науковцям як Dinocephalosaurus orientalis, був виявлений ще у 2003 році, але це перше повне вивчення його скам'янілостей. Ці тварини, за словами дослідників, нагадують фантастичних драконів завдяки своїй довгій шиї.

Проторозавр мав дуже довгу шийку, яка складалася з 32 окремих хребців, що, ймовірно, давало йому перевагу під час полювання. Його кінцівки були схожі на ласти, а довжина шиї перевищувала тулуб і хвіст разом узяті. За словами Ніка Фрейзера з Національного музею Шотландії, ця будова шиї дозволяла проторозавру легко знаходити їжу в ущелинах під водою, оскільки він полював на рибу.

Цей вид проторозаврів, ймовірно, мав великий вплив на міфічне чудовисько з Шотландського озера Лох-Несс. Ідея про довгого шиєнозого змія може бути заснована на спостереженнях за життям цих динозаврів, що ведуть до утворення легенди про Нессі.


РЕКЛАМА

РЕКЛАМА