Капітан ЗСУ Сергій Алимов заявив, що деякі представники ТЦК перевищують свої повноваження під час мобілізаційних заходів.Про це Алимов сказав у розмові з журналістом Юрієм Романенком.
Військовий розкритикував деяких співробітників ТЦК, які хапають і затримують чоловіків просто посеред вулиці. Алимов назвав це "90-ми роками, за що давали десять років". На його думку, такі дії можна розцінювати, як викрадення людини, за що існує кримінальна відповідальність – згідно зі ст. 146 КК України "Незаконне позбавлення волі або викрадення людини" (позбавлення волі на строк від 5 до 10 років).Капітан ЗСУ нагадав, що навіть поліція має право затримувати людину максимум на 3 години, і якщо вина затриманого не доведена, то відпустити. В той час як деяких військовозобов'язаних можуть тижнями утримувати в ТЦК.Алимов наголошує, що така ситуація б'є по репутації ЗСУ. Тому він виступає за введення електроних повісток.
Мобілізація у Києві і маленьких містечках: у чому різниця"В нас мобілізація – право чи обов'язок, хочу-не хочу. В Києві я бачу "хочу-не хочу". А в маленьких містах люди не виходять на вулицю. В мене однокласника син просто три місяці не виходив на вулицю. Кажу: "відправ його в Київ". Він приїхав до Києва, знайшов роботу, працює і нікому тут не потрібен", – ділиться своїми спостереженнями Алимов.Пропозиція військового: чоловіків старше 40 років "на нуль" не відправлятиСергій Алимов вважає, що чоловіків старше 40 років не варто відправляти "на нуль", особливо в піхоту. За його словами, такі люди фізично "не тягнуть"."До нас 24 січня зайшла штурмова група наша, щоби відбити (позиції. – Ред.). Всі – 50 років. Уявляєте, штурмовикам по 50 років. Вони підійшли на Верхні Дачі (біля Вугледара. – Ред.). Паркан 1,8 м. І ніхто не зміг перелізти через нього. Ставали "драбинкою", щоб перелізти. І були втрати. А молодь змогла б перелізти", – розповідає військовий.Раніше екскомандир роти "Айдара", військовий експерт Євген Дикий заявив, що для перемоги потрібно мобілізувати ще пів мільйона людей.