Зеленський заявив про початок створення національного авіаперевізника і повідомив деталі

Зеленський заявив про початок створення національного авіаперевізника і повідомив деталі (GlavPost)

В Україні розпочинається створення українського національного авіаперевізника.Про це 25 листопада під час форуму "Велике Будівництво: Авіація. Туризм", повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Ми в рамках програми "Велике будівництво"... робимо новий потужний крок - це наш національний авіаперевізник. Створення його, яке буде розпочато, можна сказати, офіційно вже сьогодні...", - розповів Зеленський.

Він додав, що національний перевізник має кілька робочих назв, одна з яких - Ukrainian National Airlines. "Дуже символічно. Українські національні авіалінії - ЮНА. Як і наша держава з великою історією, але завжди енергійна і юна", - зазначив глава держави.Водночас Зеленський повідомив, що Україна веде перемовини із західними колегами щодо створення у нас сучасного авіахабу для модернізації пасажирських літаків у вантажні. Крім того, Україна має підтвердження економічної доцільності проекту щодо національного перевізника від французьких консультантів.

"Сьогодні ми повертаємо світу ідею про європейський літак. Тепер це спільна мрія з нашими колегами з Європи... В Україні є чудові потужності для повного циклу створення сучасного літака... У нас є потужності для серійного виробництва, включно із забезпеченням комплексної вже післяпродажної підтримки", - зазначив президент.