Дата публікації Черговий обстріл окупантів ЗАЕС: в "Енергоатомі" повідомили, що з радіаційним фоном
Опубліковано 11.08.22 17:17
Дата оновлення Черговий обстріл окупантів ЗАЕС: в "Енергоатомі" повідомили, що з радіаційним фоном
Оновлено 31.05.25 20:12
Переглядів статті Черговий обстріл окупантів ЗАЕС: в "Енергоатомі" повідомили, що з радіаційним фоном 4

Черговий обстріл окупантів ЗАЕС: в "Енергоатомі" повідомили, що з радіаційним фоном

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

Внаслідок ворожих обстрілів ЗАЕС сталось загоряння.

Про це ТСН.ua повідомив представник "Енергоатому" Леонід Олійник.

Що стосується радіаційного фону - то він, за його словами, наразі перебуває в нормі.

"Внаслідок обстрілів ЗАЕС сталось загоряння, але радіаційний фон - в нормі", - повідомив представник ДП "НАЕК "Енергоатом".

Раніше в "Енергоатомі" зазначили, що було зафіксовано п'ять "прильотів" у районі комендатури станції – безпосередньо поруч із дільницею зварки та сховищем джерел випромінювання, ще п'ять "прильотів" сталися в районі пожежної частини, яка розташована неподалік від ЗАЕС.

"Ситуація на станції наразі є контрольованою. Інформація, яку миттєво почали розганяти у ворожих пабліках, що нібито персонал у паніці полишає станцію, є фейковою та маніпулятивною. Це теж зброя, з якої росіяни намагаються нищити ЗАЕС, тому довіряйте лише офіційним джерелам", - наголосили в державному підприємстві.

Раніше українська розвідка підтвердила інформацію про те, що російські війська замінували територію енергоблоків Запорізької АЕС в Енергодарі. Окрім того, окупанти замінували життєво важливі комунікації в тимчасово захопленому Херсоні.

8 серпня президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін повідомив, що окупанти замінували берегову лінію ЗАЕС, лінію, яка підходить до ставка-охолоджувача. Також усю цю лінію, на яку станція виходить на Каховське водосховище. Що стосується реакторних установок, вони контролюються сьогодні українським персоналом і у нас немає інформації, що там є якісь мінування цих об'єктів, але вони можуть це зробити у будь-який час, додав Котін.

Читайте також:

"Ця зима буде важка для всіх": Волкер заявив, що війна в Україні триватиме і навесні, і влітку 2023 року

Уся без винятку Україна буде залишатися під ударом ворога - військовий експерт

ЗСУ переходять до третього етапу війни: військовий експерт пояснив, що це означає