Коли Blue Origin відправить перших туристів у космос: відома дата

Коли Blue Origin відправить перших туристів у космос: відома дата (GlavPost)

Компанія Blue Origin американського підприємця Джеффа Безоса планує запустити ракету New Shepard із першими туристами на борту 20 липня цього року.Про це повідомляє BBC News.

Очікується, що серед пасажирів переважатимуть співробітники космічного підприємства, а щонайменше одне місце виставлять на онлайн-аукціоні. Чи візьме сам Безос участь в польоті - невідомо.

Ракета New Shepard здійснить суборбітальний політ, ненадовго піднявшись на висоту понад 100 км і перетнувши так звану лінію Кармана."Лише 569 людей коли-небудь перетинали лінію Карман, - зауважила директорка з продажу для астронавтів Blue Origin Аріана Корнелл. - Ми збираємося (...) кардинально змінити це".

Оголошення Blue Origin стало свідченням відродження космічного туризму після майже 12-річної перерви.

Пасажири New Shepard перебуватимуть в невагомості близько трьох хвилин, а також зможуть побачать темряву космосу і вигнуту перспективу Землі.

Ціна космічного польоту залишається невідомою. Втім, у майбутньому квиток на ракету може коштувати від 200 тисяч доларів.

"Я думаю, що люди побачать, що це за крутий досвід, і захочуть відчути його самі", - зазначила Корнелл, додавши, що ціни можуть знизитися зі збільшенням попиту.

Як повідомлялося, манекен одного з головних персонажів кінофільму "Зоряні війни" Люка Скайвокера став одним з перших "пасажирів" космічної програми Blue Origin. У 2024 році компанія Безоса планує почати свою марсіанську місію.

А тим часом компанія Ілона Маска SpaceX також готується до будівництва космічного апарату для польоту на Місяць. В минулому місяці підприємство виграло контракт NASA вартістю в 2,9 мільярда доларів.