Звільнення Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової за нещодавно прийнятим законом суперечить міжнародним стандартам і підриває незалежність цієї важливої правозахисної інституції в Україні.
Про це йдеться в заяві моніторингової місії ООН з прав людини.
"Ми вважаємо, що зараз, як ніколи, для України важливо мати незалежну та сильну інституцію, яка зможе неупереджено розслідувати порушення прав людини та підтримувати потерпілих у пошуку справедливості та відшкодування шкоди", - читаємо в заяві.
У моніторинговій місії додають, що міжнародні стандарти вимагають, щоб законодавство, яке регулює такі інституції, містило незалежний та об’єктивний процес звільнення з чітко визначеними підставами. Мовляв, у постанові, прийнятій Верховною Радою за невиправдано прискореною процедурою, не пояснюються причини звільнення Уповноваженої з прав людини.
"Це рішення послабило незалежність інституції та порушить її роботу. Ми закликаємо органи влади вжити негайних заходів для забезпечення незалежності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та дотримуватися міжнародних стандартів у законодавстві та на практиці", - йдеться у повідомленні.
Раніше нардеп від "Слуги народу" Павло Фролов заявляв, що нібито від початку війни Денісова не займалась своєю роботою та перебувала за кордоном.
Читайте також:
Верещук більше не займатиметься обмінами полонених: кому передали цю роботу
Застосовували плоскогубці, душили, ґвалтували: Денісова повідомила про катування українських полонених
Данілов розказав про примусову депортацію українців з окупованих регіонів
Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.