23 червня Печерський районний суд зобов‘язав Державне бюро розслідувань відкрити кримінальне провадження щодо можливого службового підроблення зі сторони прокурора.
Прокурор Офісу генерального прокурора Підлісний Олександр намагається виштовхнути з ринку компанію, що займається видаленням бурових відходів за унікальною, єдиною в Україні технологією, на замовлення конкурентів. Про це розсказав на прохання журналістів співзасновник ТОВ «ЕКО-ФОРС», який став фігурантом штучно створеного кримінального провадження.
За його словами, все почалось з того, що в лютому 2019 року за заявою безробітного з села Сенча Полтавської області було зареєстровано кримінальне провадження за ст. 191 Кримінально Кодексу (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем). Мішенню стала компанія ТОВ «ЕКО-ФОРС», яка брала участь в тендерах АТ «Укргазвидобування» про надання послуг з вивезення та видалення відходів буріння.
В травні 2020 року засновнику фірми було вручено нову підозру за ст. 190 Кримінального кодексу (шахрайство), оскільки справа за ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення) розвалилася.
Хоча формально розслідування веде ДБР, яке має право розслідувати виключно злочини, вчинені чиновниками, всі слідчі дії здійснює особисто прокурор Офісу генерального прокурора Підлісний Олександр відносно співзасновника ТОВ «ЕКО-ФОРС». Ніяких підозр співробітникам АТ «Укргазвидобування» або Екоінспекції не оголошували.
«Офіційною версією кримінального переслідування співзасновника ТОВ «ЕКО-ФОРС» є те, що нібито фірма неналежно виконала умови договору перед АТ «Укргазвидобування» щодо видалення твердих відходів буріння. При цьому, АТ «Укргазвидобування» надало офіційну відповідь, що у них відсутні будь-які претензії до ТОВ «ЕКО-ФОРС». І навіть якщо і були б, це ж комерційні відносини, все повинно вирішуватися в судовому порядку», - заявив співзасновник ТОВ «ЕКО-ФОРС».
«Це класичне замовлення фірм конкурентів. Наша компанія пропонує послугу видалення відходів із застосуванням унікальної для України технології із застосуванням фільтрувальних басейнів. Завдяки застосуванню технології зневоднення бурового шламу відходи буріння осушувалися в фільтрувальних басейнах, знешкоджують за допомогою реагентів і залишався сухий залишок, який можна використовувати в якості ізолюючого кулі на полігонах твердих побутових відходів, а також технологія дозволяє повторно використовувати воду для бурової. Дана технологія є унікальною для України, що і спонукало конкурентів ТОВ «ЕКО-ФОРС» замовити щодо компанії кримінальні справи », - каже підприємець. , - говорить підприємець. У мене вдома провели обшук зі спецназом, оголосили підозру, прокуратура просила суд заарештувати мене, але суд відмовив. Зголом прокурор, розуміючи слабкість позиції обвинувачення, був навіть вимушений відмовитися від апеляційної скарги. Вже пройшло півтора року, а досі тягнеться це кримінальне провадження з метою перешкодити роботі компанії. Формальна причина кримінального переслідування — на думку прокурора Підлісного, компанія не в повній мірі виконала договір перед АТ «Укргазвидобування». Найсмішніше те, що при цьому в «Укргазвидобування» офіційно заявляють, що робота була виконана і жодних претензій вони не мають. Коли прокурор не зміг довести привласнення майна, він перекваліфікував провадження на ст. 190 (шахрайство). Комізм цієї ситуації в тому, що шахрайство передбачає наявність потерпілого від цього шахрайства, а потерпілих в цій справі немає. Прокурор Підлісний в перервах між засіданнями мені каже, що буде мене кошмарити до тих пір, поки моя фірма не перестане брати участь в тендерах на ринку відходів», - заявив співзасновник ТОВ «ЕКО-ФОРС».
Адвокат Віталій Бондарчук (Юридична компанія «Ноосфера»), відповідаючи на запит ЗМІ, заявив, що переконаний, що прокуратура намагається «зшити» кримінальну справу виключно на домислах прокурора, не обґрунтованих доказами.
«Ця справа є яскравим прикладом, як ДБР та офіс Генерального прокурора фабрикує замовні справи, а також відкриває очі на фейки, що ними розповсюджуються. Як сказано, по ділам їх судіть їх, а тому коли побачите в новинах, що ДБР встановило, виявило чи розкрило, діліть це на 8. Саме таке співвідношення кількості вручених підозр до кількості судових вироків за ст. 191 Кримінального кодексу», — заявляє Бондарчук.
Нагадаємо, раніше прокурора Олександра Підлісного звинувачували в рейдерстві бізнесу в сфері видобування піску. Тоді, за даними ЗМІ, прокурор Підлісний міг виконувати замовлення скандально відомих братів Мамоянів.
Раніше нардепа від ОПЗЖ Суто Мамояна звинуватили в кришуванні незаконного будівництва ТРЦ на Поштовій площі.
Як відомо, раніше столичні правоохоронці затримали прокурора місцевої прокуратури під час одержання 100 тисяч доларів хабаря за закриття кримінального провадження.