Дата публікації Голова "Роскосмосу" запропонував перейменувати спірні з Японією острови
Опубліковано 24.05.22 05:47
Дата оновлення Голова "Роскосмосу" запропонував перейменувати спірні з Японією острови
Оновлено 31.05.25 20:07
Переглядів статті Голова "Роскосмосу" запропонував перейменувати спірні з Японією острови 1

Голова "Роскосмосу" запропонував перейменувати спірні з Японією острови

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

Генеральний директор російського космічного агентства "Роскосмос" Дмитро Рогозін, що Курильські острови, які є предметом територіальної суперечки з Японією, можуть бути перейменовані на честь російських кораблів часів російсько-японської війни початку 20 століття.

Про це він заявив у понеділок, 23 травня, в ефірі державного радіо Sputnik, передає Reuters.

Зокрема, Рогозін, який раніше був віцепрем'єр-міністром та керував російською оборонною промисловістю, запропонував змінити назву одного з островів на “Варяг” - на честь крейсера, затоплення якого почало російсько-японську війну в 1904 році. Ще одному острову він запропонував назву іншого російського корабля того часу — “Кореєць”.

За його словами, це було “логічніше”, оскільки сучасні японські назви “знищують російську мову”.

Територіальна суперечка навколо островів, які, за словами Росії, є частиною її Курильського ланцюга, а Японія називає своїми Північними територіями, завадила Токіо та Москві досягти мирної угоди, яка офіційно завершила бойові дії Другої світової війни.

Читайте також:

Японія заморозила активи російських "Сбербанку" та "Альфа-Банку"

“Східна Азія може стати Україною”: прем'єр-міністр Японії попередив про загрозу нової великої війни

Військові кораблі Китаю порушили простір Японії