Дата публікації Понад десяток країн погодилися передати Україні близько 100 танків Leopard 2, але є умова
Опубліковано 24.01.23 19:46
Дата оновлення Понад десяток країн погодилися передати Україні близько 100 танків Leopard 2, але є умова
Оновлено 31.05.25 20:24
Переглядів статті Понад десяток країн погодилися передати Україні близько 100 танків Leopard 2, але є умова 6

Понад десяток країн погодилися передати Україні близько 100 танків Leopard 2, але є умова

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

Дванадцять країн погодилися поставити Україні близько 100 танків Leopard 2, якщо уряд Німеччини дасть на це згоду.

Про це пише ABC News з посиланням на неназваного українського чиновника.

За його словами, ці домовленості були досягнуті 20 січня на саміті у Рамштайні, коли країни-союзники обговорювали військову підтримку України. Офіціно про свій намір надати Україні свої танки Leopard 2 вже заявили Польща та Фінляндія.

Іспанія, Нідерланди та Данія також готові передати частину своїх танків, однак їм для цього все це необхідна згода Німеччини, як країни, де виробляється відповідна військова техніка. Зокрема, ФРН має схвалити ліцензію на експорт, якщо країни хочуть постачати свої танки третім країнам, як-от Україна.

Український чиновник наголосив, що танки Leopard німецького виробництва потрібні Україні терміново, оскільки її запаси боєприпасів для танків радянської епохи вже закінчуються. Водночас самотужки Україна не в змозі виробляти нові боєприпаси для цих танків радянської епохи, "тому це змусило нас шукати альтернативний шлях".

Слід зазначити, що 11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до Львова анонсував передавання Україні танкової роти Leopard. Вже за кілька тижнів, 24 січня, Німеччина отримала запит Польщі про згоду передати Україні танки Leopard 2. У Німеччині пообіцяли "терміново" розглянути цей запит.

Сама Польща навіть заявила, що готова до "нестандартних дій", щоб переконати Німеччину дозволити постачання танків.

Читайте також:

Leopard для України: Фінляндія обговорює створення танкового підрозділу в Європі

Передавання Україні танків Leopard-2: у Німеччині розповіли, чи розглянуть запит Польщі

У Німеччині назвали ще одну причину, чому не поспішають надавати танки Україні