Дата публікації Тариф на транзит газу залишається, але буде справедливим – Шмигаль
Опубліковано 15.01.21 10:33
Дата оновлення Тариф на транзит газу залишається, але буде справедливим – Шмигаль
Оновлено 31.05.25 15:30
Переглядів статті Тариф на транзит газу залишається, але буде справедливим – Шмигаль 5

Тариф на транзит газу залишається, але буде справедливим – Шмигаль

Поділитися цією новиною в Facebook Поділитися цією новиною в Twitter Поділитися цією новиною в Twitter

Тариф за транспортування газу і надалі буде у платіжках українців задля того, щоб люди бачили скільки коштує газ, а скільки обслуговування мережі труб для його подачі, але тариф на нього буде справедливим і регулюватись антимонопольним комітетом.

Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль у ефірі «Сніданку з 1+1».

Він зауважив, що мережу з трубами для транспортування газу утримується і обслуговується компаніями облгазів, тож це не може залишатись безоплатним, але щоб люди бачили скільки це коштує, тариф буде і далі відокремлений від ціни за саме паливо. «Вона відокремлена, щоб люди розуміли — скільки коштує газ, а скільки транспортування. Звісно вона у великих містах може бути 40 копійок, а в невеликих громадах — більше 2 гривень. Ми з профільним комітетом обговорюємо, щоб законодавчо це врегулювати і зробити тариф справедливим. Бо це тариф, який встановлюють місцеві компанії, а затверджує нацкомісія регулювання. Тобто тариф на транспортування залишиться. Єдине — ми хочемо зробити цей тариф справедливим", - зауважив прем’єр.

Він також зазначив, що справді деякі компанії на ринку зловживали і встановлювали невиправдані ціни на транспортування, тож зараз процес нарахування буде контролювати антимонопольний комітет. «Уряд запровадив такий державний вплив і обмежив верхню ціну, щоб компанії, які мають монопольне становище в областях, по-перше, не завищували ціну, по-друге, не робили маніпуляцій, коли пишеться велика сума авансу, а людина змушена його плати, хоча не зобов’язана», - зазначив Шмигаль.

Він зауважив, що зараз антимонопольний комітет проводить розслідування за деякими фактами, адже було урядове доручення розібратися з цим.

Джерело: ТСН