В Україні йде боротьба з Росією на кількох напрямках. Серед них - цифрова блокада, яка триває. Наразі технологічні компанії запроваджують нові санкції проти РФ, яка вороже вторглася на українські території. Також санкції стосуються й Білорусі, яка допомагає РФ вести війну проти українців.
Які санкції запровадили компанії проти Росії та Білорусі, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров:
Японська корпорація Toshiba призупинила прийом нових замовлень та інвестицій у РФ.
Скандинавський розробник софту Qt Group, на основі продуктів якого російські компанії створюють інтерфейси та програми, обмежив доступ для російських користувачів. Їх використовували, наприклад, Яндекс та розробник МойОфис.
AdsKeeper зупинила співпрацю з РФ, адже не хоче підтримувати країну-агресорку.
Ahrefs блокує весь доступ із Росії та Білорусі. Доступ для російських IP закрито.
Компанія Canva зупинила всі транзакції в Росії.
Collaborator.pro, біржа прямої реклами, припиняє свою роботу в Росії та Білорусі.
RedHat розірвала партнерські відносини з усіма компаніями, що розташовані або мають штаб-квартири в Росії чи Білорусі.
Crocoblock закрив через CF доступ російському сегменту до свого сервісу
LULU Software Limited призупинила роботу з російськими користувачами. Канадська компанія ухвалила рішення не обслуговувати клієнтів із Росії і Білорусі та призупинила прийом платежів від користувачів із цих країн.
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) припинили надання послуг та розірвали угоду про співпрацю з російським АТ "ЦВКС "МCК-ІХ". Остання використовувала цифрові частоти латвійської компанії для розповсюдження дезінформації в європейських країнах.
Читайте також:
ЮНЕСКО відмовилася від проведення сесії у Росії - Ткаченко
Зеленський закликав Португалію передати Україні танки, бронетранспортери та протикорабельні ракети
"Російська влада переграла в шахи саму себе": Подоляк підбив підсумки двох місяців війни для РФ
росіяни запустили по Україні ракети та ударні дрони: деталі удару й постраждалі
Унікальний оптичний ефект в Антарктиді: полярники спостерігають рідкісне гало від українських полярників