Подекуди в навчальних центрах мобілізованих росіян виникають бунти, їхн невдоволення зростає. Сьогодні будь-яка причина може призвести до протестів в РФ, але коли саме вони можуть з'явитися на вулицях Росії – невідомо.
Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів військовий експерт Олег Жданов.
"Держдума зняла з порядку денного і не стала голосувати, можна так сказати, за ці підйомні гроші, як одноразову виплату під час відмобілізування. І це дійсно вже спричиняє деякі бунти", - каже він.
За словами Жданова, тригером для бунтів в РФ може стати зараз будь що.
"До речі, дуже цікави момент щодо тих, хто сидить на полігоні. Вони живуть в наметовому містечку, форми досі немає, зброї немає, заняття з ними ніхто не проводить і кожний ранок починається з того, що треба скинутися на дизпаливо, для того, щоб машина змогла привезти їм їжу. Ще й їжі не вистачає. І вони записали відео про те, чому вони повинні здавати гроші на паливо і чому їх не годують і не навчають і не переодягають", - сказав він.
Жданов згадав про протест, на який вийшли мобілізовані через відсутність виплат - 200-300 тисяч рублів, які їм обіцяли одразу по прибуттю в навчальні центри.
"Бачите, в кожній частині такий тригер може бути будь-який. Найголовніше це те, що росте невдоволення і те, що вони спілкуються зі своїми рідними і розповідають про ситуацію, яка виникла в навчальних центрах", - каже експерт.
Утім, як зазначив, Жданов, російське командування вирішило провести операцію з підняття духу росіян і наказало своїм військовослужбовцям у розмові з родичами розповідати героїчні історії.
"Наказали розповідати, що тут іде героїчна війна, а не те, що ми чуємо в перехоплених розмовах, де вони розповідають, що їм капець, що у них нічого немає, що вони голі босі, і таке інше. Так що тут це вже стає проблемою національного масштабу, коли вона виллється на вулиці – дуже важко сказати", - підсумував експерт.
Протести в РФ
У Росії родички мобілізованих чоловіків із міста Фокіно (Брянська область) звернулися до президента Володимира Путіна з вимогою повернути їхніх близьких додому.
Читайте також:
У Держдепі США розповіли, як допоможуть Україні перезимувати
Чи має чим Україна захищатися від іранських ракет: в комітеті ВР з питань нацбезпеки відповіли
Російські окупанти не залишили правий берег Херсона - експерт
Українцям перерахували пенсії по інвалідності 3 групи: хто з 1 травня отримає більше
Як виростити ідеальні огірки: Поради та секрети